V Měchenicích přejelo rybáře vlastní auto

v měchenicích přejelo rybáře auto
Foto: PČR

Parkování přímo u břehu se často stává terčem kritiky. V některých případech to může být dokonce zdraví nebezpečné a to, bohužel, nemyslíme jako legraci. Nešťastná událost se stala poblíž Prahy, v obci Měchenice.

Pražský revír číslo 401 020 VLTAVA 8 – ÚDOLNÍ NÁDRŽ VRANÉ NAD VLTAVOU je zde na levém břehu lemován hlavní silnicí zvanou též lidově Transslapská magistrála. Ta je nalepená přímo na břeh a míst k parkování se zde rybářům příliš nedostává.

Na jednom z mála fleků, kde se zaparkovat dá, došlo včera k nehodě.

Nezajištěný vůz se snažil zastavit vlastním tělem

“Na sjezdu vedoucím k řece zaparkoval řidič své vozidlo a odešel lovit ryby kousek od něj. Nezajištěný vůz se po chvíli dal do pohybu a svého majitele přejel”, zní oficiální sdělení IZS o nehodě.

Podle všeho se řidič svůj vůz ještě pokoušel zastavit. Nešťastný muž ale neuspěl a bohužel zůstal zaklíněný pod vozidlem až do příjezdu HZS a záchranné služby. Jeho zranění se ukázala jako poměrně vážná. Na místo musel přiletět vrtulník pražské LZS, který muže se zajištěnými dýchacími cestami transportoval do nemocnice v pražském Motole. Podle zpráv záchranné služby utrpěl vážná zranění v oblasti hrudníku a dutiny břišní.

Záchranáři se na místě ještě museli postarat o psa zraněného, kterému se naštěstí během incidentu nic nestalo. 

Jménem redakce přejeme pánovi brzké uzdravení. Bohužel podobné nehody se na rybách občas stávají, naštěstí většinou bez následků na zdraví. Každoročně ale několik rybářů utopí své automobily ve vodě. Dbejte proto na pečlivé zajištění vozidel proti ujetí. 

Parkování v přírodě se často odehrává ve svažitém terénu a nezabržděná vozidla se mohou dát do pohybu v jakékoliv chvíli. Škody finanční i ekologické pak mohou být daleko větší než s jakými počítá vaše pojištění (standardní pojištění na blbost počítá s částkami od cca 50 do několika stovek tisíc). 

V případech podobných tomuto pak může dojít i k vážným úrazům. Buďte na sebe proto opatrní.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.