V Karlových Varech pytlačil v noci z lávky, zadržela ho městská policie

řeka Teplá
Řeka Teplá/foto: Filip Maljkovic - Public Domain

Hlídka Městské Policie Karlovy Vary vyjížděla před několika dny do Dvořákových sadů. Oznamovatel ve večerních hodinách hlásil osobu lovící ryby na řece Teplá.

Podezření vzbudila nejen pozdní hodina lovu ale také fakt, že dotyčný chytal přímo z lávky, což zákon o rybářství také výslovně zakazuje. Hlídka muže našla záhy a zajistila předmět doličný v podobě igelitové tašky s úlovkem.

Ten sestával především z jelců a okouna říčního. Případ si pro podezření ze spáchání trestného činu převzala Policie České republiky. Žádným rybářským lístkem se jim kontrolovaný neprokázal a i kdyby ano, šlo by stále o poměrně hrubý přestupek vůči pravidlům rybolovu, za nějž následuje mastná pokuta.

Pytlačení na pstruhové vodě se pozná většinou hned

V tomto konkrétním případě šlo o revír Teplá 1 vedený pod číslem 433 051. Hospodaří zde MO Karlovy Vary. 

Odhalit podobného pytláka na pstruhovém revíru je poměrně snadné, kromě zakázaného lovu v noci a z lávky zde platí taktéž nařízený lov brodem přímo z řeky. Notoricky známé nábřežní regulační zdi tohoto lázeňského města totiž komfortní lov ze břehu ani příliš neumožňují. 

Všímavému oznamovateli patří poděkování a hlídkám za rychlou reakci a zadržení škůdce, který nejspíš podobně nechytal poprvé.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.