Tip na boilies do studených podmínek: G.B.U. Jack-S

brzké jaro na přehradě

Ráno jsem zase škrábal čelní sklo na našem žigulíku a tak mě napadlo, hodit sem nějaký tip na nástrahu do chladné vody. Dnešní reklama tak bude zase pro změnu o boiliesu.

Dobrých nástrah do studené vody není nikdy dost. Současné počasí je totiž nejhorší možné. Ráno mrzne, přes den buď studeně fouká nebo je na sluníčku taky teplo.

Do toho je voda ledová a ostré paprsky vypalují zraky pokud se podíváte na hladinu. Březen zkrátka není můj rybářsky zrovna oblíbený měsíc. Přesto se nedá nejít. První záchvěvy jara vytáhnout každého k vodě. A k tomu je potřeba správná nástraha.

Jednou ze zajímavých možností nejen do chladných vod je boilies G.B.U. Jack-S. Nesmírně zajímavé boilies, plné ingrediencí z krilu spolu s vysokou koncentrací robin redu a dalšími vynikajícími složkami!

G.B.U. Boilies Jack-S obsahuje krill i robin red, jedny z nejúčinnějších ingrediencí

JACK-S – Jak popsat tuto pozoruhodnou nástrahu? Stačí parafrázovat to, co se píše přímo v popisu výrobku:

G.b.u. boilies jack-s - 1 kg 24 mm

Možná bych použil něco jako „TOTÁLNÍ KRIL“, protože tyto koule obsahují téměř všechny dostupné varianty krilích surovin, jak v tekuté, tak suché formě. Dále se skládají ze tří druhů prvotřídních rybích mouček, nejlepšího ptačího zobu, rozpustných rybích proteinů a samozřejmě mé oblíbené chilli spolu s výraznou dávkou robin redu. Stejně jako u všech mých nástrah je pro mě klíčová účinnost boilies v chladných vodách.

JACK-S byl původně navržen jako nástraha pro zimní rybolov. Výsledky byly úžasné, včetně několika ryb přes 20 kg a rekordního úlovku šupináče vážícího 21,70 kg, zaznamenaného 1. ledna 2022, kdy byla voda extrémně studená. Boilies reagovalo téměř okamžitě po vhození do vody, i v tak nízkých teplotách.

Pro teplejší období jsem trochu upravil recepturu JACKA, aby vydržel déle ve vodě a odolával útokům bílých ryb. Tato verze mi přinesla odměnou obřího šupináče z května 2022. Velmi dobré výsledky byly dosaženy při kombinaci s našimi GBU ZEPPELIN POP UPS, zejména s CTX, Broskev/Pepř, Švestka/Chilli a Tri-Star. Pokud hledáte extrémně účinné boilies, JACK-S je správnou volbou.

Co je krill a robin red?

Jedná se o jedny z velmi populárních surovin pro výrobu nejrůznějších rybářských nástrah a směsí.

Termín krill se používá pro označení rozsáhlé skupiny mořských korýšů, kteří jsou příbuzní humrům a krevetám. Jedná se o velmi malé organismy s často průhledným tělem, které může být částečně zbarveno výrazným pigmentem.

Tito korýši jsou obvykle velmi malí, s délkou jen několika málo centimetrů, přičemž nejmenší tropické druhy mohou mít velikost pouze v milimetrech.

Jako u všech mořských organismů tohoto typu je i krill bohatý na živiny. Přibližně 40 procent jeho složení tvoří bílkoviny a lipidy. Do rybích farem se dostává jako součást krmiv, která slouží jako potrava pro ryby.

Je to další složka, která přispívá k nutriční hodnotě nástrah a zároveň má přirozenou chuť, která zaujímá ryby.

Mimochodem, krill se stále častěji diskutuje i v souvislosti s doplňky stravy pro lidi, jelikož údajně má lepší vlastnosti než známé omega-3 mastné kyseliny. A hlavně je to oblíbená a nutričně bohatá ingredience pro výrobu boilies.

Robin red je naopak především rostlinného původu a do světa rybaření se dostal náhodou. Původem je určen pro krmení okrasného ptactva. Jedná se směs ptačích zobů a nejrůznějšího koření v němž prý hraje velkou roli paprika, která mu dává charakteristickou červenou barvu. Jedná se o jednu z legendárních ingrediencí, která se v rybaření užívá již přes šedesát let.

Jaká balení G.B.U. Boilies Jack-S jsou k dispozici:

G.B.U. Boilies Jack-S

Koupit můžete malý sáček 250 gramů nebo větší 1 kg a 3 kg balení. Nástraha se výrabí ve velikostech 20 mm a 24 mm.

Boilie G.B.U. Jack -S pořídíte v Párysově rybářském ráji a v Chyťapusť.cz

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.