Sumec 100 kg na kaprový prut: rybáře v loďce táhl kilometr daleko

Řeka Ebro hostí rekordní sumce
Řeka Ebro. Foto:Joergsam/CC BY-SA 3.0 (Wiki Commons)

Na Ebru jsou velcí sumci, to není žádná novinka. O záběry těchto ryb zde není nouze ani při lovu kaprů. Své o tom ví Ditch Ballard, známý sumcař, který ironicky zapřáhl velkého sumce zrovna, když si chtěl nachytat nějaké ty kapry.

Příhoda se stala před měsícem, kdy i ve Španělsku teploty padaly k nule. Velkého sumce tak příliš nečekal. Po záběru ale okamžitě věděl kolik uhodilo.

Zdolávání ze břehu s kaprovou výbavou považoval za předem ztracený boj a tak naskočil do nedaleko ukotveného hliníkového člunu a jal se rybu zdolávat přímo na vodě.

Náročné zdolávání sumce popsal na svých sociálních sítích: „Po hodině jsem byl úplně vyřízenej, svaly už neměly dost sil a jak ze mě vyprchal adrenalin, začal jsem rychle promrzat a třást se zimou“.

Že byla velká zima dokazuje námraza tvořící se na šňůře: „V jednu chvíli jsem myslel, že to je v háji. Pletenka se začala třepit a čekal jsem, kdy praskne. Pak jsem si ale uvědomil, že šňůra je v pořádku, to se jen u koncového očka začala dělat námraza a já to považoval vytržená vlákna“, dodal na Facebooku.

Nakonec se mu ale rybu povedlo dovést až k lodi a objevil se před ním přechod mezi kmenem a návazcem. To už bylo nutné vzít věci doslova do rukou a vytáhnout rybu.

Foto úlovku si můžete prohlédnout zde nebo na FB profilu Ebro Mad Cats:

Rukavice během zdolávání zmrzly a nešly nasadit

„Nešly mi ani nasadit rukavice protože zmrzly ale nějak jsem je na sebe nasoukal a z posledních sil jsem začal přitahovat montáž. Bál jsem se, že povolí buď šňůra nebo se ohne háček, naštěstí ale všechno vydrželo“, dodává.

Dvou a půlmetrová ryba se nakonec dostala do lodi. Od místa, kde začal zdolávat ho sumec odtáhl více než kilometr daleko.

„Bylo to nejdramatičtější zdolávání v mém životě. Nikomu bych to ale nepřál“, říká Ballard v narážce na složité zdolávání ryby v mrazu

Sumec vážil 222 liber, tedy zhruba 100 kilogramů. Ditch Ballard se lovu sumců věnuje profesionálně. Na Ebru provozuje firmu Ebro Mad Cats nabízející ubytování, průvodcovství a další služby britským zájemcům o lov sumců a kaprů právě na této slavné španělské řece.

Čtěte také:

Přehled vašich úlovků sumce z minulého roku:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.