Sumcová přívlač po francouzsku (VIDEO)

sumcovláčka ve Francii
Ilustrační foto: redakce

Ještě se vrátím k populárnímu tématu francouzských sumců. Jejich lov zde má zajímavé momenty. Sumci jsou zde velmi vidět, dá-li se to tak říci.

Kromě populárního videa, známého již roky, se sumce útočícím na hladinovou nástrahu a sumců vylézajících za kořistí pomalu na břeh (viz nedávný článek), se zde praktikuje i zajímavá forma sumcovláčky.

Video:

*V případě nezobrazení přehrávače přejděte na YouTube

Rybu si hledají očima, nikoliv sonarem

Rybáři na plavidle zde sumce vyhledávají. Nikoliv však echolotem. Díky čisté vodě si přes den najdou odpočívající rybu v mělké vodě snadno očima. Na záznamu můžeme vidět záběr menšího kusu, který zabere na vláčecí nástrahu kousek od lodi.

Sumec velký dosahuje na některých revírech ve Francii trofejních velikostí a jezdí sem na něj také rybáři z České republiky, zároveň ale není sumec v Jižní Evropě vždy vítaným druhem.

Baitcast je na lov velkých dravců to pravé

Video potěší milovníky baitcastu, jelikož rybář chytá právě na toto, velmi odolné a praktické, vybavení. Ke konci zdolávání také spatříte lehké plácnutí, kterým rybářův parťák popíchne sumce k poslednímu výpadu, jež umožní vybouřenou rybu snadno rukavicemi vytáhnout na palubu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.