Streetfishing Prague má za sebou další ročník

na dravce můžeme i přímo v centru Prahy. Svatba Jakuba Vágnera

Přívlačový závod přímo v srdci velkoměsta, to je Streetfishing Prague, který se již potřetí odehrál na revírech pražské Vltavy.

Závod odstartoval tradičně na vláčkařsky oblíbené Štvanici, kde se ve čtvrtek 28. října sešlo několik desítek vláčkařů. 

Streetfishing Prague nemá pevné rozdělené sektory a přidělené rozhodčí, čímž se poněkud liší od tradičního schématu přívlačových závodů. Umožňuje to ale využít řeku na daleko větším prostoru a je čistě na účastnících, jaké místo si v rámci určených revírů vyberou.

Závodníci se doslova rozeběhnou po celém městě a mohou lovit na dvou nejvýznamnějších pražských vltavských revírech č. 017 a 018, tedy od trojského jezu až po soutok Vltavy s Berounkou.

Jde o revíry zahrnující rybářsky oblíbené čtvrti jako Holešovice, Libeň či Podolí s jejich přístavy i hlavní tok Vltavy v historickém centru a samozřejmě také pražské náplavky.

Pečlivou dokumentaci úlovků pořadatel vede pomocí fotografií od samotných závodníků, kteří každý úlovek zaznamenávají na speciální závodní metr a získávají za něj body. Vítězem se stane účastník s největším počtem bodů.

Náročný Streetfishing Prague při vyšším průtoku

Letošní ročník navíc opepřil zvýšený průtok způsobený zvýšeným odtokem z přehrad Vltavské kaskády. Hodnota dosahující 200 metrů krychlových, činí více než dvojnásobek normální vody. Vltava u Štvanice při takové vodě bývá velmi svižnou vodou a již nebývá možné lovit z ochozů u některých navigačních zdí, neboť chodníčky končí pod vodou již při stovkovém průtoku. Brodění při závodě povoleno není.

I přes ztížené podmínky se zde ale povedla pěkná štička. Další úlovky vltavských dravců následovaly také na klidnějších místech pražské Vltavy.

Streetfishing Prague je velmi zajímavá událost a věříme, že se stane tradičním závodem i v dalších letech.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.