Štika 21 kg: nový britský rekord čeká na potrvzení

rekord štiky v Anglii

Jak známo, sezona dravců v mnoha státech Evropy pokračuje až do období před brzce jarním tření. Rybáři tak mají šanci lovit tyto ryby i v období, kdy u nás na svazových vodách dravce lovit nelze.

Zimní lov navíc evidentně přináší úspěchy, o čemž svědčí dnešní zprávy z britských ostrovů.

Dnes ráno byl nejspíše překonán britský rekord štiky obecné, a to úlovkem neuvěřitelného exempláře vážícího 47 liber a 5 uncí, (dle převodníku Google jde o 21,46 kg).

Velkou štiku ulovil rybář Lloyd Watson na jezeře Chew Valley. Nyní se čeká na oficiální potvrzení rekordu. Příběh této epické výpravy sdílel šťastný lovec s britskými médii a na sociálních sítích.

Watson a jeho přítel Nick Skirrow pečlivě plánovali tuto výpravu po několik měsíců. Oba se věnovali studiu nedávných úlovků velkých ryb, aby identifikovali revíry, odkud takové štiky často pocházejí.

V Británii totiž není zvykem úlovky a místa ulovení příliš tajit, pozn. red..

Foto štiky ze sociálních sítí sdílel například britský Angling Trust

V noci před lovem oba spali v dodávce ve vzdálenějším okolí revíru a byli na místě hned ráno mezi prvními rybáři.

Jako nástrahu použili v Británii oblíbenou mrtvou rybu (dle dostupných informací sleď), kterou zavezli na lovné místo zavážecí loďkou.

Rekordní úlovek se dostavil při nepříznivém počasí, hned při změně místa, kam byla nástraha zavezena

Úlovek takto velké ryby překvapil i zkušené rybáře. I přes třicetileté zkušenosti v chytání velkých štik, Watson prohlásil, že nikdy předtím neviděl něco podobného.

Podle jeho slov mu k úlovku pomohla inspirace od ostatních rybářů, kteří loví s podobným zaměřením a cenné rady, které neváhají rybáři mezi sebou sdílet.

Velká ryba z větší přehrady

Británie příliš neoplývá obřími umělými jezery a přehradními nádržemi, Chew Valley Lake, na němž rybu ulovili, patří k těm větším. S necelými 500 hektary jde o pátou nejrozsáhlejší nádrž v celé Británii.

Revír je starý přes sedmdesát let a o pěkné ryby zde není nouze. Loví se tu především lososovité ryb na mušku z lodí, Zajímavé je, že se jedná, mimo jiné, o nádrž vodárenskou zásobující město Bristol. Například v ČR není na většině vodárenských nádrží lov povolen a často je omezen i pouhý přístup k vodě pro veřejnost.

Udávaná cena povolenky se liší dle délky platnosti a lovu ze břehu nebo plavidla. Sezónní lístek stojí přes tisíc liber, tedy kolem 30 tisíc korun. Denní povolenka na lov ze břehu vás vyjde zhruba na naši tisícovku.

Zdroj: FB Angling Trust (odkaz výše)

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.