Startuje první belly boat liga v lovu na přívlač

belly boat liga 2022

Rok 2022 bude ve znamení nových rybářských lig, po uvedení method feederu do LRU ČRS se chystá také belly boat liga zaměřená na lov dravců přívlačí. 

Půjde o první vícekolové závody, které se orientují výhradně na lov z belly boatů.

V minulosti jsme sice například mohli vidět závodníky na belly boatech například při některých ročnících King of the Lake. Tento druh závodů je však určený spíše člunům a lodím se silnými motory.

Čistě boatová liga bude úplná novinka, která bude díky nižšímu startovnému a pořizovacím nákladům těchto plavidel dostupná i méně majetným rybářům.

Belly boat liga bude mít tři kola, první začne již na jaře

Celkem tři závody obsáhnou několik zajímavých revírů na různých místech ČR.

Začíná se již v průběhu jara na jezeře Medard, kde přívlač na jaře umožňuje tamější rybářský řád (nejde o běžný revír).

Cílovou rybou zde bude primárně štika obecná.

Na další kolo se závodníci koncem léta vypraví na severočeské Labe pod Mělníkem, které se osvědčilo pořadatelům již při konání loňských jednokolových závodů.

FInále se na podzim odehraje na Slapech, které jsou známé zejména každoročním vysokým úlovkem candátů. Vyskytuje se zde ovšem i dostatek jiných dravců. To ukazuje například již zmíněný lodní závod KOTL, který se zde odehrává též.

Místa konání jednotlivých kol belly boat ligy:

  1. Jezero Medard u Sokolova – sobota 28.05.2022
  2. Labe 13 – sobota a neděle 3.- 4. 9. 2022
  3. ÚN Slapy (místo konání obec Županovice) – pátek a sobota  28.-29.10. 2022

Závodí se ve formátů 2 členných týmů, přičemž se povoluje zástup za jednoho člena týmu v průběhu ligy. Startovné za celý tým činí pro rok 2022 celkem 4 tisíce korun. Za dva závodníky a tři kola závodů jde o poměrně dobrou cenu.

Kapacita ligy je pouze 15 týmů, tudíž není radno s registrací příliš otálet. Zájem o rybářské závody jakéhokoliv druhu se v posledních letech radikálně zvyšuje a většina podobných akcí má brzy naplněnou kapacitu.

Belly boat je rybářské plavidlo určené jednomu rybáři, který sedí mezi plováky v brodících kalhotách a má na botách ploutve, které tvoří hlavní pohon. Dražší modely mají vesla a v některých případech také elektromotor.

Pravidla závodů umožňují využít belly boat prakticky v jakékoliv konfiguraci, tedy včetně motoru, echolotu a například kotvy, jež se může na Labi celkem hodit.

Belly boat umožňuje pohodlné manévrování bez nutnosti odkládat prut z ruky, jeliož veškerý pohyb a manévry na vodě “odřídíte” nohami.

Každý model belly boatu navíc disponuje měřící a odháčkovací podložkou, která zjednodušuje manipulaci s rybou a foto/video dokumentaci úlovku. 

Další informace a příhlášky najdete na webu organizátora ligy

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.