Simon Crow ulovil kapra 34,5kg na německém revíru

kaprařina
Ilustrační foto: redakce

Známý anglický kaprař Simon Crow se může pochlubit zajímavým úlovkem z jednoho z německých revírů. Informace je stará něco přes měsíc a objevila se poprvé na facebookové stránce DNA BAITS:

Obrovská gratulace Simonu Crowovi ke splnění jednoho z jeho snů, kterým byl úlovek této ryby z revíru Mary & Joe v Německu.

Crowe, který o tomto legendárním místě mnoho let četl a psal, měl v poslední době tu čest na jezeře lovit a včera dostal příležitost ulovit jednoho z nejlepších kaprů v této zemi (Německu pozn. red.), největšího obecného kapra jezera s kolosální hmotností 76 liber (34,5 kg).

Na profilu DNA BAITS se píše: „Mám štěstí na dobré přátele, kteří mi umožňují lovit na tomto  legendárním německém jezeře zvném Mary & Joe Pool, jednom z nejslavnějších kaprových jezer na světě.

Lov  zde zdaleka není jednoduchý, každá ryba je zde tvrdě vydřená. Kapři jsou pod neustálým rybářským tlakem těch nejlepších rybářů. Pokaždé, když sem jedu tak  jediné, co od výpravy chci, je jeden jediný kapr. Chci ale aby to stálo za to.

Několikrát do roka se vydávám na dvanáctihodinovou cestu v naději, že jednoho dne přijde řada i na mě, abych chytil některý z výjimečných skvostů tohoto jezera.

No, včera mi štěstí přálo, když jsem měl za svítání záběr, který pocházel od největšího kapra revíru, známého jako Black Spot. Váží 76 liber (34,5 kg) a je to opravdu úžasná ryba.”

(Redakčně kráceno)

Kdo je Simon Crow? Dlouholetý kaprař jehož knihy vycházely v češtině již před více než dvaceti lety

Simon Crow je významnou postavou ve světě kaprařiny. Je to britský rybář, konzultant a autor knih a článků o kaprařině s bohatými zkušenostmi a znalostmi v oboru. Během svojí kariéry chytil kapry z více než 300 různých vod, včetně kaprů vážících nad dvacet kilo ze sedmi různých zemí – Anglie, Francie, Jihoafrické republiky, Rakouska, Maďarska, Rumunska a Německa.

Už téměř třicet let pracuje jako konzultant pro přední značky jako například Avid Carp. Většinu času tráví rybařením v Yorkshire, kde nyní žije, ale také rád cestuje do nových destinací a setkává se s rybáři se stejnými zájmy z různých kultur. Provozuje webové stránky a sociální média, kde sdílí své rybářské výpravy, recenze produktů a návody.

Kromě svých rybářských aktivit je Simon také známý svými příspěvky do rybářského průmyslu prostřednictvím svých knih. Jeho kniha „Poznejte krásu kaprařiny“ vyšla v českém překladu již po roce 2000. Jeho osobák vážil lehce pod čtyřicet kilo a pocházel z jezera Rainbow ve Francii,

Simon Crow provozuje také vlastní kanál na YT, zde například video o kaprařině na sněhu:

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.