Shad Rap Shallow Runner Recenze

Wobler Rapala Shad Rap Shallow Runner patří k řadě woblerů určených do mělčí vody nebo pro lov v horních vrstvách vodního sloupce.

Tak je alespoň wobler prezentován výrobcem. Na spoustě našich revírů je ale pracovní hloubka do necelých dvou metrů velmi univerzálním parametrem. Zejména na řece, kde s pomocí proudu nástraha zaujme příslušnou hloubku prakticky okamžitě, to může být jeden z nejvíce upotřebitelných woblerů.

Hodí se také například k lovu štik nad zarostlými pařezovišti a na podobných problematických místech.

Rapala vyrábí tento wobler ve 26 barevných provedeních a 3 délkách. V nejmenší délce 5 centimetrů se dá koupit i za méně než dvě stovky jako třeba tady.

Parametry wobleru Shad Rap Shallow Runner

  • Délka 5, 7 nebo 9 cm
  • Váha 5, 7 a 12 gramů
  • Dva trojháčky
  • 26 barevných vzorů

Rapala Shad Rap Shallow Runner je wobler plovoucí se spíše mělkou pracovní hloubkou, který se hodí jako univerzální wobler pro lehčí přívlač na všechny druhy dravých ryb. Jedná se ale o nástrahu menší velikosti. Nepohrdne jí tloušť, bolen ani okoun. Devíticentimetrový model už může zajímat i štiku. Na zubatou ale je lepší jít s něčím rozměrnějším.

Při pauze ve vedení wobler stoupá pomalu k hladině. Vzhledem k použitému plastovému materiálu je ale pohyb uměřeně rychlý a pocukáváním nástrahou lze wobler udržet v konstantní hloubce i během přestávek v navíjení.

Přečtěte si také: Jak vybrat prut na UL vláčku

Charakteristickým poznávacím znamením je zde lopatka, která je zalomená v poměrně kolmém úhlu vůči tělu wobleru.

Při pohledu zhora si všimnete značné disproporce ve výšce oproti tloušťce. Wobler je tak trochu splácnutý z boků. Výrobce tak evidentně brání přetáčení nástrahy při rychlejším vedení. Téměř kolmo postavená lopatka k takovému pohybu dost napomáhá a díky zploštění lze Shad Rap Shallow Runner používat i při vedení proti proudu. Problémy s kroucením můžou ale nastat ve velmi rychle tekoucí vodě v kombinaci s rychlým přitahováním.

Díky široké škále barevných kombinací si můžete najít vzor podle svých představ. Od jedovatých barev až po realistické a přírodnější zbarvení.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.