Severní Morava zdražuje povolenky, cena vyletí až o 800 korun

Zdražení povolenk severní morava
Foto: redakce

Zdražování se nevyhýbá ani rybářským svazům. Citelně si připlatí rybáři na severu Moravy, povolenky podraží až o 800 korun.

Na příští rok musíme počítat s výdaji navíc při obnově rybářských dokladů na další rok. Podraží například členská známka ČRS, která bude v roce 2023 stát již 700 korun místo 500 Kč, což byla cena, která se neměnila od roku 2018.

Zatímco cena členské známky je pro všechny členy ČRS stejná, konečná cena rybářských dokladů závisí na požadavcích rybáře na druh povolenky a jejich rozdílných cenách. Roli bude hrát také cena za brigády, pokud je neodpracujete v naturáliích.

O zdražení již v průběhu minulého měsíce informovali v Západních Čechách, kde rybáři zaplatí o dvě stovky navíc. O zatím nejcitelnějším zdražení ale informují z Ostravy.

Radikální zdražení skoro o polovinu u pstruhové povolenky

Bulvární titulek je bohužel opravdu na místě. Územní povolenky pro oblast Severní Moravy (Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko) podraží opravdu drasticky. O zdražení rozhodla územní konference již koncem května, o čemž jsme opatrně informovali v rámci jiných zpráv, jelikož jsme neměli žádný potvrzující dokument.

Nyní ale ČRS zveřejnil zápis, kde nová cena povolenek figuruje černá na bílém. Sami se můžete přesvědčit v červnovém zpravodaji územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko.

Mimopstruhová zdraží o 400 Kč, Pstruhová o 800 Kč

Současná cena činí: 1600 Kč za MP povolenku, 1700 Kč za P povolenku

V roce 2023 zaplatíte za severomoravskou územní povolenku:

  • MP – 2000 Kč
  • P – 2500 Kč

*Jedná se o ceny pro dospělé

Nejvýznamnější nárůst ceny tak zaznamenají pstruhaři a muškaři, kteří zaplatí o 800 Kč navíc. V případě rozšířenějších MP povolenek jde o zdražení ve výši 400 Kč.

Vzhledem k všeobecné inflaci rostou náklady ve všech oblastech a rybářství není výjimkou. Kromě ceny násady se zde promítají i zvýšené ceny energií a pohonných hmot.

Většinou se ceny povolenek zvyšovaly o zhruba 100 – 200 Kč a to ještě ne každý rok. Dá se navíc očekávat i zdražování v dalších letech, situace s růstem cen se totiž nezlepšuje.

Rybáři na Severní Moravě si připlatí velmi významně již příští rok, dá se ale očekávat, že zdražování v jednotlivých územních svazech se promítne i do cen celosvazové, případně celorepublikové povolenky. Zdražování se tak dotkne i mnohých rybářů z územních svazů, kde ke zvýšení cen povolenek nedojde natolik razantně.

7 Comments

  1. Nejsem zastáncem soukromých revíru, ale asi nastal čas vykašlat se na črs a začít chodit na soukromé. Ty moje dvě dovolené u vody mě vyjdou levněji.

  2. Nejdražší povolenka v republice a zase největší zdražení. Však ti kokoti z Ostravy to zaplatí🤦‍♂️Ve vodě hovno, ale nejvíc zdražují😒

  3. Jo vody jsou prázdný, rybu aby sis koupil v obchodě, ale povolenka pomalu jak za zlaté ryby!! Jak už někdo napsal , potřebují si nyvýšit odměny !!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.