Rybářská stráž v Čelákovicích obdržela záznamové kamery

Čelákovice
Ilustrační foto: redakce

Členové rybářské stráže z Čelákovic získávají další moderní vybavení pro dokumentaci přestupků na úseku rybářstvá. Pomohou jim v tom nové záznamové kamery, které nedávno obdrželi.

Záznamové osobní kamery již využívají také jiné bezpečnostní složky, včetně policie.

Kamera, kterou nosí strážce upevněnou na své výstroji zaznamenává veškerý průběh kontroly a dokáže prokazatelně zaznamenat vše, co se během ní odehrálo.

Vzniká tím “neprůstřelný” důkazní materiál a zároveň kamera chrání členy RS před možnými problémy či falešnými nařčeními, které se v rámci celé ČR čas od času objevují ve stížnostech na činnost RS. Kamerový záznam podobné nejasnosti pomůže velmi rychle objasnit.

Aktuálně obdržela rybářská stráž 5 kusů nových kamer, které jim předal starosta města Čelákovice, Ing. Josef Pátek. O novém vybavení pro RS informoval Středočeský územní svaz na svých webových stránkách.

Dotaci na nákup nových kamer poskytlo právě město. Dle vyjádření na stránkách ČRS, záznamové kamery tohoto typu má nyní k dispozici 12 strážných působících v oblasti Čelákovic.

U sousedů v Brandýse nedávno získali termokamery pro noční kontroly

Sousední RS z Brandýsa nad Labem nedávno obdržela termokamery. Na rozdíl od předchozích kamer, které natáčí “jen” dění přímo při kontrole, ať již ve dne či v noci. Termokamery umožňují pozorování a záznam v naprosté tmě až na vzdálenost vyšších stovek metrů. 

Jde o nákladná zařízení (desítky tisíc korun), které tamější RS získala také na základě finanční pomoci městského úřadu. Nové vybavení podobného druhu radikálně zefektivňuje kontroly a dohled na revírech během nočních hodin.

Ačkoliv lze o smyslu zákazu nočního lovu polemizovat, rybářská stráž nemá jinou možnost než lov mimo povolenou dobu trestat dle zákonů a rybářského řádu.

Pod rouškou tmy se navíc rybáři mnohdy uchylují k nejrůznějším dalším přestupků jako například lov na více prutů. 

Pytláci zase v temnu porybným utíkají neznámo kam, jelikož jejich příchod či blížící se člun slyší z dálky a mají čas se z místa činu stáhnout, zanechav zde své pytlácké vybavení napospas osudu. 

S příchodem termokamer s dalekým dosahem se porybným takové přestupky snáze řeší, neboť rybářská stráž má v termokameře veškeré dění jako na dlani a na velkou vzdálenost. Kromě porybných v Brandýse, využívá termokamery například profesionální RS na přehradě Orlík.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.