Rybář si spletl víko nádrže s držákem prutu, jak to dopadlo ukázal na videu

rybář natankoval do lodi
Ilustrační foto: redakce

Místo do nádrže si natankoval plnou přímo na palubu lodi, kterou měl na přívěsu za autem. Myšlenky na den strávený na rybách zatemnily mozek jednomu z australských vyznavačů rybolovu, který se tím ještě pochlubil veřejně.

Za omyl zde může držák prutu, který si v zatmění mysli spletl s otvorem do nádrže.

Zasunul tankovací pistoli a pokračoval v odběru stovek litrů benzínu. Bohužel si osudového omylu až do konce čerpání paliva nevšiml.

Jak známo, pořádná loď pořádně žere a tak v domnělé nádrži skončilo 231,46 litru benzínu za 536 australských dolarů. Google tvrdí, že na naše peníze to činí asi 8 230 českých korun.

Otázka je, zda horší problém představuje částka vyhozená z okna, která asi i na australské poměry není malá, nebo přes dvě stě litrů benzinu na palubě drahé rybářské lodi, navíc ještě v horkém australském létě s velkým nebezpečím požáru lodi, auta a asi i celé čerpací stanice.

Video k přehrání zde: (alternativně si jej můžete otevřít na FB)

Scénář jak z amerického akčňáku se naštěstí nenaplnil. Video ale ukazuje, jak benzín teče z lodi ven s průtokem připomínajícím vodopád a rybář se s hadicí v ruce snaží hořlavou tekutinu bezpečně zneškodnit.

ryby skáčou do lodě
Ilustrační foto: redakce

Čtěte také: Zdolávačka roku: rybář chytil na moři z kajaku 270 kg marlína (VIDEO)

Držák je koncipován jako otvor v boku lodi, nebyl první, kdo se spletl

Pokud si říkáte, že držák na pruty a díra do nádrže si příliš podobné nejsou, tak vás video vyvede z omylu. Na konci je záběr, který vše uvádí na pravou míru. Jde o větší rybářskou loď, zdánlivě podobnou té na níž se prohání po Labi například jedna česká rybářská celebrita.

V tomto případě není držák trubkovitého tvaru trčící z boku lodi ven, nýbrž naopak, jde o otvor přímo v plavidle, do něhož se prut vsune. Na první pohled jde prostě o díru.

Při tankování se ale od tankovacího otvoru dost zásadně liší tím, že druhý konec nekončí v nádrži, nýbrž je otevřený směrem do lodi. Vše, co tam rybář nalije, skončí na palubě.

V diskuzi pod videem se ukazuje, že podobný omyl není u protinožců vůbec vzácný. Konstruktéři lodí by měli asi navrhnout nějaké blbuvzdornější řešení.

V lednu 2021 se podobný kousek povedl rybářům přímo v jednom ze Sydneyských přístavů. V tomto případě do lodi nateklo 150 litrů. Pikantní to ovšem bylo v tom, že netankovali na klasické benzínce nýbrž na čerpací stanici pro lodě.

Posádka přitom stála přímo v lodi a benzín jim tekl pod nohy. V tomto případě se celá věc neobešla bez zásahu složek záchranného systému, která dotyčné vzala k sobě na palubu a pomohla odčerpat palivo z jejich plavidla.

Další diskutující se přiznávají, že se spletli také. Většinou si ale rybáři pochybení hned všimnou a dochází jen k malým škodám.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.