Rybář na Žermanicích chytil 25 kg kapra o délce 110 cm

Kapr
Ilustrační foto: redakce

Často informujeme o velkých rybách z revírů jako Labe či velkých přehrad. I o něco menší nádrže ale skrývají opravdu trofejní ryby.

O ulovení trofejního kapra dnes informovala snad všechna média včetně televize. Kapr pochází z Moravy ale nikoliv z jihu, kde se v poslední době trofejních úlovků urodilo více, ale ze severu. Konkrétně byl tento kousek uloven na vodní nádrži Žermanice, která patří ke zdejším velmi navštěvovaným revírům.

O trofejním kaprovi dnes informovala například Česká televize prostřednictvím stránky Události Ostrava, která se zabývá děním v tomto regionu.

Šupináč o mírách 25 kilogramů a 110 centimetrů je na této vodě opravdu vynikajícím úlovkem a rybáři, kterým je pan Luboš Kuric, patří upřímné a srdečné blahopřání. Podle informací ČT si kapr nechal říct na masové boilies a po vyfocení jej rybář vrátil zpět do revíru.

Fotografie z nočního focení trofejní ryby můžete spatřit na FB stránce Události Ostrava:

Ačkoliv Žermanická přehrada není skloňována tak často v médiích jako jiné nádrže, nepatří ke zcela malým revírům. Naopak s rozlohou téměř 250 hektarů je velmi vyhledávaným místem pro rybáře a také rekreanty v regionu Frýdecko-Místecka. Přehrada má, podobně jako několik dalšího nádrží v okolí, jako hlavní účel zásobování zdejšího průmyslu vodou.

Přehrada zadržuje kolem 25 milionů kubických metrů vody a maximální hloubka nádrže přesahuje 25 metrů. Jedná se o poměrně starou nádrž, stavěnou již začátkem padesátých let.

Historické trofejní úlovky ze Žermanic

Za tuto dobu Žermanice zaznamenaly celou řadu trofejních úlovků. Namátkou lze zmínit například některé z nich:

  • V roce 2010 zde rybář na živého okouna ulovil štiku 120 cm a 19 kilo (pan Aleš Stuchlík)
  • V roce 2005 zde byl opět na rybku uloven bolen o délce 89 cm a hmotnosti 7,15 kilogramu (pan Stanislav Przeták)
  • Zajímavý je úlovek pstruha duhového ze srpna 1991. Na žížalu zabrala ryba o délce 65 cm! (pan Dušan Pětrula)
  • Roku 1987 zde rybář na plotici ulovil candáta v délce 91 cm (pan Stanislav Tkáč)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.