Pytlák v Chrastavě: lovil dravce a neměl povolenku

výlov rožmberka 2023
Ilustrační foto: redakce

Severočeský územní svaz informuje o dalším úlovku rybářské stráže v Chrastavě. Po případu pěti ponechaných kaprů na jednu osobu je tu i čistokrevný pytlák, který navíc asi dobře věděl, že jsou vysazené nové ryby.

Pytlák nejdříve porybným tvrdil, že si povolenku pouze zapomněl doma. Taková lež ale neměla úspěch a dotyčný se musel přiznat. Dokonce prý občas chodí na ryby s jedním kolegou, který povolenku k lovu ryb má.

Ukázalo se, že pytlák je skutečným recidivistou jelikož se doznal k lovu na mnoha dalších revírech v regionu. Pro závažnost jeho konání si jej převzala Policie ČR, která se bude skutkem dále zabývat. ČRS slibuje, že i nadále bude probíhat intenzivní kontrolní činnost.

Rybáři, kteří si všimnou jakéhokoliv podezřelého konání na revírech ČRS by měli vždy kontaktovat RS, pokud je to možné. Nebo se případně obrátit na městskou či státní policii.

Zdroj: Severočeský územní svaz ČRS

Na Liberecku dochází každoročně k odhalení zhruba desítky pytláků

Uvádí se, že za pytláctví se před státními orgány na Liberecku každoročně zodpovídá zhruba deset osob. Jde však jen o ty, které se podařilo dopadnout.

Například v roce 2017 došlo k dopadení pytláka přímo v Liberci na jedné ze zdejších menších vod. Muž si vyrazil s prutem k vodě, aby údajně “chytil alespoň jednu rybu pro kocoura”.

S pytláky se v oblasti potýká nejen rybářský svaz

V oblasti severočeského Liberce se s pytlačením potýkají samozřejmě také majitelé chovných rybníků. Častým cílem nelegálního rybolovu se v minulosti stávaly vodní plochy v bývalém vojenském prostoru Ralsko, které spravují Vojenské lesy a statky Mimoň.

V regionu s relativně větší nezaměstnaností se dříve pytláctví bralo jako součást obživy, v dnešní době přibyly i pytláci ze sportu a také zahraniční pracovníci některých podniků v širším okolí.

Vojenská správa odhalila množství pytláků při společných hlídkách s PČR. Nejčastěji se v Ralsku pytlačilo večer, kdy pracovníci správy končí svoji pracovní dobu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.