Pytlák na Klatovsku uvízl v bahně, pomáhat mu musel vrtulník

HZS PK
Foto: HZS PK

Ukořistit pár ryb z vypuštěného rybníka, takový plán nevyšel sedmatřicetiletému muži v Nalžovských horách na Klatovsku. Historicky oblíbená a kdysi dávno možná tolerovaná činnost v podobě paběrkování po výlovu se mu opravdu nevyplatila. Čekají ho oplétačky s úřady a velká ostuda. Hasiči si pro jeho záchranu museli povolat dokonce vrtulník.

Ve víru lovecké vášně se totiž muž vrhl do hlubokého bahna s takovou vervou, že se najednou ocitl v tragikomické situaci. Zabrodil slušných 150 metrů od břehu, kde však zjistil, že nemůže dál. Sílu už neměl ani na to, aby se vrátil. V prekérní situaci mu nezbylo, než čekat na pomoc.

Profesionální hasiči z Horažďovic k němu vyrazili s nafouknutým paddleboardem, který jim pomohl bezpečně překonat hluboký sediment ve vypuštěném rybníku. Zároveň se na místo dostavil vrtulník, který mohl v případě potřeby muže vytáhnout také.

Jeho záchranné prostředky nakonec nebylo nutné využít a hasičům posloužil pouze pro osvícení místa události, neboť se muž na svůj lov vydal již pod rouškou tmy.

pytlák
Foto: HZS PK
HZS PK
Foto: HZS PK
upytlačené ryby
Foto: HZS PK

Muže hasiči naložili na zabahněný paddleboard a potupně jej dotáhli ke břehu

K vcelku nezvyklému zásahu jsme vyjížděli do Nalžovských Hor. V místním čerstvě vyloveném rybníku uvízl asi 150 metrů od břehu v bahně muž. Jelikož jsme si nebyli jisti, zda se k němu dostaneme dostatečně rychle, letěl místo vrtulník s leteckým záchranářem. Ale protože kolegové z Horažďovické stanice jsou muži činu, vyrazili na neexistující vodní hladinu s paddleboardem, díky němuž se jim podařilo k muži dostat ještě dříve, než přiletěl vrtulník. Jeho pilot hasičům alespoň pomohl nasvícením místa. Zbytek hasičů se postaral o rychlé vytažení paddleboardu i se dvěma hasiči a zachráněným mužem. Následovalo odbahnění a vysušení lidí i vybavení. Muže si ke kontrole zdravotního stavu převzala ZZS. Vzhledem k tomu, že měl u sebe několik ryb, odhadujeme, že asi sbíral houby, ale můžeme se plést 😃“ uvádí se v příspěvku Plzeňského HZS na FB.

Za pytláctví mu hrozí pokuta

Událost zaznamenala také Policie ČR. U může bylo zjištěno několik kusů malých ryb, jejichž hodnota se odhaduje cca na tři stovky. Za vodní pych v tomto případě hrozí muži pokuta, kterou udělí místně příslušný úřad.

V Litvínově pytlák vyrazil na ryby přímo pod kamery MP

Štěstí neměl ani občan, který se rozhodl lovit ryby v jednom z parků města Litvínova. Jeho konání neuniklo pozornosti obsluhy kamerového systému, před nímž se dnes člověk ve městech jen těžko schová. Vzhledem k tomu, že Pilařský rybník je chovný, nebylo pochyb, že dotyčný chytá ryby neoprávněně.

Podle dostupných informací stihl ještě do příjezdu hlídky něco ulovit. Strážníci mu naznačili, že bude lepší, když ryby pustí zpět a svého konání zanechá, načež muž tak opravdu učinil.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.