Pražští rybáři si do revírů nadělili trofejní kapry. Průměrná hmotnost 5 – 10 kilogramů

vysazování ryb v praze

Pražákům je hej, zpívá se ve známé písní. Platí to i pro rybáře, jelikož pražský územní svaz k vánocům naděluje trofejní kapry. Vysazení velkých ryb do pražských stojatých revírů proběhlo na konci měsíce listopadu.

K vysazení došlo ve čtvrtek 25. listopadu, kdy vozy s kapry dorazili na několik blíže nespecifikovaných pražských rybníků a nádrží (místní snadno poznají z fotek na facebboku a webu). Vysazované ryby byly výhradně kapři šupináči. Celková hmotnost vysazených kaprů činí úctyhodných 20 metrických centů.

Pro zajímavost: kusová hmotnost se pohybovala mezi 5ti a 10ti kilogramy.

Zarybňování pražských revírů naleznete v tabulce

Pražský územní svaz své revíry zarybňuje samozřejmě i v průběhu roku. Informace o probíhajícím vysazování snadno naleznete na jejich webu rybaripraha.cz, kde v sekci zarybňování existuje tabulka. Ta je pravidelně aktualizována a obsahuje vždy čerstvé informace zahrnující:

  • Datum vysazení
  • Číslo revíru
  • Druh vysazované ryby

Informace o vysazování uvádějí téměř všechny územní svazy. V Praze to ovšem s tabulkou vymysleli vcelku chytře, jde o jednu aktualizovanou stránku, kde máte rychlý přehled o vysazování v aktuálním roce. V jiných územních svazech se musíte probírat desítkami aktualit, což je na jednu stranu pozitivní, neboť máme aktuální informace. Šťouralové ale ocení spíše tabulku, která umožňuje mít okmažitý přehled za dlouhou dobu.

Pražská tabulka je navíc dostupná i za uplynulé roky, což vám může dát dobré informace o rybí obsádce na revíru, kam jedete poprvé.

Na webu pražských rybářů ještě existuje také statistika úlovků, díky níž si můžete udělat vcelku dobrý obrázek nejen o tom, kolik ryb se na revír vysadí ale také o tom, kolik si jich rybáři z revíru odnesou. Tyto informace jsou mnohdy velmi zajímavé. Za pozornost stojí například početný úlovek pstruhů duhových na pražské Vltavě 6 v letech 2019 – 2020 a jistě by se našla řada dalších zajímavostí.

Kam vlastně sahají pražské revíry?

Územní svaz hl. města Prahy spravuje zejména pražskou Vltavu a Berounku. Dále pak spousta pražských rybníků a nádrží, kam směřovali na začátku zmínění velcí kapři.

Pod správu pražského ÚS spadají ale mnohé další revíry, namátkou například:

  • ÚN Slapy
  • Několik revírů na Sázavě
  • ÚN Štěchovice
  • Dva revíry na Labi (Labe 20 (H) + Labe 20 A)
  • ÚN Vrané nad Vltavou
  • a mnoho dalších

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.