Pražský územní svaz má nový rybník

feeder
Ilustrační foto

Jak bylo avizováno již koncem zimy, rybáři z ÚS města Prahy otevřeli rybářské veřejnosti nový rybník. Nenachází se však v Praze, nýbrž ve středních Čechách.

Vokáčovský rybník, známý také jako Drozdák, se nachází nedaleko jihozápadního okraje města Příbram, v katastrálním území Bohutín, poblíž obce Vysoká Pec. Tento rybník leží v klidné části obce, oddělený od okolní zástavby úzkým pruhem polních pozemků, což ho činí ideálním místem pro rybaření, daleko od rušného městského prostředí.

Nejedná se o novou nádrž. Rybník má za sebou více než 400 let dlouhou historii. Své jméno získal podle Jana Vokáče, mlynáře žijícího ve zdejším kraji v období třicetileté války.

Na Vokáčovském rybníku platí pražská územní, celosvazová či celorepubliková povolenka

Důležité je poznamenat, že i když se MO ČRS Bohutín nachází ve Středočeském kraji blízko Příbrami, je organizačně součástí Územního svazu města Prahy. To znamená, že zde neplatí středočeské územní povolenky ale územní povolenka pražská, dále pak klasicky celosvazová a celorepubliková povolenka.

Územní svaz města Prahy také umožňuje rybářům z jiných ÚS zakoupit celoroční hostovací územní povolenky, které rybáři mohou využívat na všech rybářských revírech organizovaných v tomto ÚS. V oblasti Příbramska existuje ještě několik dalších „pražských“ revírů.

Platí zde přísnější pravidla než na běžných revírech

Lov je na Vokáčovském rybníku možný již od konce září. Lovící však musí dodržovat určitá méně obvyklá pravidla. Na části pražských svazových rybníků je běžné, že zde platí jistá omezení.

Poměrně častým nařízením na rybnících tohoto ÚS je zákaz jakéhokoliv vnadění a zakrmování. A to včetně použití nejrůznějších obalovacích past a podobných způsobů zatraktivnění nástrahy. Platí to také na tomto novém revíru.

Zároveň zde rybáři nemohou lovit na mrtvou ani živou rybku. Lov z hráze rybníka je povolen pouze přívlačí a muškařením.

Při lovu ryb na položenou smí rybář použít pouze montáž s průběžným olůvkem, opatřenou pouze jedním návazcem s jedním jednoháčkem. Lovící je také povinen si ponechat uloveného sumečka amerického.

Kromě toho platí přísný zákaz rozdělávání ohňů a znečisťování celého prostoru rybníka. Parkování vozidel povoleno pouze na odstavném místě.

V soupisu revírů tento rybník naleznete jako revír číslo 401 227 VOKAČOVSKÝ RYBNÍK  (DROZĎÁK). Viz online na webu ÚS města Prahy

Na konci září došlo k zarybnění rybníka 700 kg tržního kapra.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.