Samozřejmě, že zírat na rybách do mobilu je zhůvěřilost. Jet ale třeba na kapry na týden a zůstat bez spojení v dnešní době již příliš nejde. Někdo potřebuje kontrolovat alespoň maily, jinému volá pořád stará a kontroluje jestli je fakt na rybách a ne v nevěstinci. Téměř všichni pak okamžitě sází fotky ryb na sociální sítě. Powerbanka na ryby je při vícedenním rybaření již nezbytnost.
Na provoz moderní elektroniky prostě potřebujete mít nabito. Žádný mobil ani tablet nevydrží při používání moc dlouho. Solární nabíječky jsou také možnost, ty opravdu použitelné jsou ale drahé a slunečního svitu se například při podzimních výpravách třeba ani nedočkáte.
Většina rybářů dá proto přednost nějaké dostatečně kapacitní powerbance, která, když ji nezapomete doma nabít, vám poskytne šťávu na několik dní. Pokud na mobilu nevisíte celý den, tak vám po dobu několik dní dobije mobil a zajistí i dost energie třeba pro čelovku.
Pořádná powerbanka na ryby musí mít kapacitu alespoň 30 tisíc mAh. Podobných výrobků je na trhu větší množství, některé z nich se vyrábí přímo pro rybáře. Jako třeba nová powerbanka od Delphinu.
Delphin powerbanka na ryby Powera s kapacitou 30 000 mAh
Prodej této powerbanky patrně skončil. Zkuste se podívat na nabídku jiných podobných produktů
Tato powerbanka na ryby je ideální pro rybářské výpravy, pobyty v přírodě nebo na cestách, kde není okamžitý přístup k elektřině. Díky kapacitě až 30 000 mAh poskytuje dostatek energie pro různá elektronická zařízení, jako jsou mobilní telefony, čelovky a akční kamery.
Delphin Powera 30000 nabízí dva výstupní USB porty umožňují dobíjet dvě zařízení najednou, z nichž jeden nabíjí rychleji než druhý. Digitální LCD displej ukazuje zbývající kapacitu a je možné ji dobít pomocí dvou vstupních USB portů. Powerbanka je vybaven ochranou proti přepětí, přehřátí, zkratu, přebití a nadměrnému vybití, což zajišťuje maximální bezpečnost. Díky zabudované LED diodě lze s powerbankou také osvětlit prostor okolo.
Technické parametry:
- rozměry 150x70x30mm,
- Li-ion baterii s kapacitou 30 000 mAh,
- vstupy Micro USB a USB-C na nabíjená a výstupy DC 5V/2A a DC 5V/1A.
Jak vybírat powerbanku nebo zdroj elektřiny na ryby?
Při výběru správné powerbanky musíte zvážit několik faktorů. Pak máte skoro jistotu, že vám poslouží tak, jak jste si představovali.
Kapacita a výkon
Kapacita a výkon představují hlavní faktory, které byste měli zvážit při výběru powerbanky pro kempování. Tato hodnota vám ukáže, kolik energie může powerbanka nahromadit, abyste mohli nabíjet vaše zařízení. Zde samozřejmě platí, že čím více, tím lépe. Vyšší kapacita powerbanky umožňuje nabít více zařízení a ty s vyšší kapacitou budou mít také vyšší cenu.
Pro vícedenní výpravy je doporučeno vybrat powerbanku s kapacitou 30 000 mAh a více. Btw, nenechte se zlákat příliš levnými velkokapacitními powerbankami z Číny. Vychází to sice na cenu velmi dobře, jejich reálná kapacita je ale o mnoho menší.
Výstupní výkon powerbanky vypovídá o rychlosti nabíjení. Vyšší výkon nabízí rychlejší nabíjení zařízení, na které jste zvyklí při nabíjení z elektrické sítě.
Mnohdy se musíte smířit s tím, že při nabíjení z powerbanky si prostě na plné nabití počkáte déle. Na funkci to ale nemá v případě kvalitních powerbank vliv. Lepší modely navíc již dosahují slušných výkonů i pro rychlejší nabíjecí protokoly.
Nabíječky s vyšším výkonem bývají dražší, ale v případě powerbank vážně nemá cenu shánět nějakou lacinou senzaci protože pak zůstanete bez šťávy v ten nejhorší moment. Kvalitní nabíjecí aku nejsou levné a tudíž nemůžete čekat dobrou kvalitu od laciných powerbank.
Samozřejmě děláme reklamu určitým výrobkům ale doopravdy platí, že cokoliv levné v tomto oboru není dobrá volba a nabízené parametry zejména na zahraničních zásilkových platformách nemusí být u těch nejlevnějších věcí pravdivé.
Powerbanky v rozsahu 2 A až 3 A jsou obvykle dostatečné rychlé pro komfortní nabíjení zařízení, jako jsou telefony a tablety. Napětí řešit při nákupu nemusíte, standard USB je vždy 5 voltů.
Rozměry a váha nehrají pro rybáře až zas takovou roli
Rozměry a váha jsou důležité faktory pro výběr powerbanky například pro turistiku a treking. Jako rybáři ale máme kliku, že nemusíme nikam chodit a dřepíme na jednom fleku. Vybírejte powerbanku s dostatečnou kapacitou a hmotnost či rozměry nemusíte řešit tolik jako turisté.
Z hlediska použití na rybách jsou vhodné přímo rybářské nebo outdoorové powerbanky jelikož bývají vyráběny s určitou odolností vůči méně šetrnému zacházení a vlhkosti.
Pokud koupíte powerbanku v českém nebo jiném EU shopu, měli byste obdržet certifikovaný výrobek, který je relativně bezpečný.
Relativně proto, že i kvalitní powerbanka je potenciálně nebezpečná při zkratu. U kvalitních modelů by při normálním používání nemělo k ničemu zlému dojít. Při mechanickém poškození a deformaci či namočení je ale otázka co s tím.
Zejména zmíněné mechanické poškození by mohlo vést i časem ke zkratu, což u banky s desítkami tisíc mAh nechcete. V letadlech se z tohoto důvodů nesmí tyto věci dávat do odbavených zavazadel, která není možné za letu v nákladním prostoru mít pod kontrolou. Zkratovaní powerbanka totiž hoří a pokud je někde bez dohledu tak hoří všechno kolem
V případě nepoškozených kvalitních modelů ale problémy příliš nehrozí. Mají v sobě integrovány určité ochranné prvky, které výbuchům a požárům ve většině případů zabrání.
Powerbanka dnes navíc představuje v podstatě nutnost a na některé dlouhé výpravy jsou skoro potřeba dvě na osobu. Nejde již jen o nabíjení mobilů a tabletů ale též o různé kamery či foťáky.
Delphin Powera se aktuálně nabízí u Páryse asi za necelých 1300 Kč
Prodej této powerbanky patrně skončil. Zkuste se podívat na nabídku jiných podobných produktů
Pokud toho máte k nabíjení ještě víc, můžete dokonce uvažovat například o nějaké centrále. Klasický zdroj elektřiny ale na rybách ruší hlukem a vyvolává nenávist okolí. Řešením může být nějaký dražší zdroj s minimální hlučností, který na svoje výpravy již někteří rybáři běžně vozí.
Čtěte také:
Buďte první kdo přidá komentář