Pár tipů pro lov kapra v červnu

počasí na kapry a zakrmování na řece nebo lov kapra na malých vodách a vysazování ryb 2022. Kapr na jezeře Michigan

Lov kapra je pro mnoho rybářů jednou z nejoblíbenějších aktivit, kterou si mohou vychutnat. A pokud jste fanouškem tohoto druhu rybolovu. Červen je ideálním časem pro vyrazit na pohodovou kaprařskou výpravu s hezkým počasím a mnohdy bez nutnosti řešit nepříznivé klimatické podmínky. Kapři jsou v tomto období aktivní a jejich choutky jsou po tření v plném proudu. Pokud se chystáte na lov kapra v červnu, tady je pár tipů, které vám mohou pomoci zvýšit vaše šance na úspěch.

Prvním a možná nejdůležitějším faktorem je volba vhodného místa pro lov. V červnu je kapr občas vysoko ve sloupci. Při hledání vhodného místa je také dobré si všímat známek kapřího života v okolí, jako jsou bublinky, tráva nebo viditelné ryby, které mohou indikovat hojnější přítomnost kapra na některých částech hlavně stojatých revírů.

Dalším důležitým aspektem je volba správné nástrahy. V červnu mají kapři obvykle zvýšenou aktivitu a jsou ochotni se krmit ledasčím. Mezi nejoblíbenější patří nástrahy s živočišným základem nebo jejich kombinace se sladkou chutí. Vždy je dobré mít u sebe různé druhy nástrah a experimentovat s nimi, abyste zjistili, co právě kapři preferují. Samozřejmostí je také přiměřené použití krmiv a také partiklu, jenž přitáhnou kapra na potřebné místo.

Kapr v podložce

Důležitým prvkem je také volba správného náčiní. Lov kapra v červnu nevyžaduje žádné specifické vybavení co se týče prutů či navijáků. Měli byste ovšem zvážit použití některých kaprových montáží, které zvyšují vaše šance na chycení kapra v momentě, kdy běžné montáže příliš nefungují..

Při lovu kapra v červnu je také důležité sledovat počasí a vodní podmínky. Kapři jsou citliví na prudké změny teploty a atmosférického tlaku. V horkých letních dnech může ale ochlazení přinést kýžené oživení. Také při změnách průtoků mohou být více aktivní a vyhledávat potravu více než při stabilním vedru. Sledování počasí a průtoků vám může pomoci rozhodnout se, kdy je nejlepší čas vyrazit na lov.

Při rybolovu v červnu je také důležité mít trpělivost. Kapři jsou inteligentní ryby a mohou být velmi opatrní při vybírání nástrahy. Můžete sice začít krátké vycházky se spoustou záběrů ale narazíte i na období, kdy je třeba nechat nástrahu dostatečně dlouho ve vodě než k záběru dojde. 

A nakonec, nezapomeňte si užít pobyt u vody. Rybolov je o mnohem víc než jen o chytání ryb. Je to o přírodě, klidu a relaxaci. Vychutnejte si čas strávený u vody, pozorujte okolní přírodu a využijte možnosti odpočinku od každodenního shonu. Červen je poslední měsíc, kdy je ještě možné na mnoha místech zažít chvilku klid. O prázdninách již rekreačně oblíbené lokality okupují tisíce dalších lidí a poklidný lov ryb je možná jen ráno a tam kde je přesnočka, i v noci.

Pamatujte si, že každé rybolovné dobrodružství je jedinečné a že to nejdůležitější je užít si každou chvíli strávenou u vody. Takže vezměte své vybavení, vydejte se na lov kapra a vychutnejte si tento nádherný druh rybolovu.

Zkuste také lov kapra v červnu pomocí montáže Zig Rig

Kdy jindy než v létě, může být zajímavý lov ve sloupci či u hladiny. Pokud se chystáte lovit kapra ve vodním sloupci nebo pod hladinou, jednou z účinných montáží je tzv. zig rig. Tato montáž využívá principu lovu kapra ve vodním sloupci a je skvělá volba pro lov v létě, kdy se kapři často vyhřívají ve vrchních vrstvách vody.

Nástrahy na Zig Rig
Nástrahy na Zig Rig. Ilustrační foto: redakce

Pro sestavení zig rigu budete potřebovat kaprovou montáž s zátěži na dno ale s návazcem extrémně dlouhým, díky němuž plovoucí nástraha vystoupá často i mnoho metrů nahoru a nezřídka se vznáší blíže k hladině než ke dnu.

Chytá se na speciální typ plovoucího boilies (často umělé kuličky) a vhodným bývá i speciální návazec, který je lehký a nestahuje nástrahu zpět ke dnu.

počasí na kapry a zakrmování na řece nebo lov kapra na malých vodách a vysazování ryb 2022. Kapr na jezeře Michigan

Při použití zig rigu je důležité zvolit správnou hloubku, ve které budete lovit. Kapři se často pohybují v různých vrstvách vody, takže je dobré si všímat jejich aktivit a testovat různé nastavení hloubky. Pokud pozorujete kapra, který se zvedá na hladinu nebo zaplouvá do vodního sloupce, zvolte zkusmo vhodnou hloubku zig rigu. Nástraha často “visí” jen pr desítek cm pod hladinou.

Na Zig Rig se používá speciální krmení

Jak zakrmit když se nástraha vznáší vysoko ve sloupci? Zih rig vyžaduje specifické krmení neboť nechytáme u dna. Pokud hledáte speciální typ krmení, které je jemné a vytváří oblak, existuje na trhu široká škála komerčně dostupných možností. Tyto speciální směsi se vyrábí s důrazem na jemnost a schopnost uvolňovat atraktivní aroma do vody formou oblaku, což láká kapry a stimuluje jejich potravní instinkty.

Mikbaits Zig mix 1kg - Zig mix

Tyto směsi se skládají z jemných částic, jako jsou různé moučky, rozemletá semínka a další atraktivní přísady. Oblakové krmení se snadno rozpouští ve vodě a vytváří jemný oblak potravy, který zůstává v blízkosti vaší montáže a láká kapry k vašim nástrahám. Zakrmovat je potřeba relativně častěji, například pomocí rakety.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.