Nosnost až 160 kg: osvědčené rybářské křeslo unese i největší hromotluky

Mivardi Comfort Quattro.

V dnešním reklamním článku se podíváme na neuvěřitelně důležitou část výbavu, s ní přichází do styku každý a to nejcitlivějšími partiemi těla.

Ať už jste začátečníkem nebo zkušeným rybářem, pohodlné křeslo je nutnost, která vám zpříjemní vaše rybářské výpravy.

Můžete si samozřejmě pořídit klasickou skládací rybářskou židličku, která stojí doslova pár korun. Pohledem na břehy ale zjistíte, že moc lidí už je nevyužívá.

Většina rybářů dává dnes přednost nějakému pohodlnějšímu řešení v podobě rybářského křesla.

Existuje řada typů a velikostí, ze kterých si můžete křeslo vybrat v závislosti na vašich požadavcích. Tento článek vám poskytne informace, na co se zaměřit při nákupu rybářského křesla a pomůže vám najít to nejvhodnější pro vás.

Prvními věcmi, které je třeba zvážit při nákupu rybářského křesla, jsou rozpočet a typ rybaření, které provozujete. Jsou samozřejmě metody, kde křeslo nevyužijete vůbec. Stejně tak lovci z lodí většinou extra křeslo nepotřebují.

Pro většinu sedavých stylů rybolovu se vám ale hodit bude, jelikož stát u prutů by se vám asi nechtělo.

Trh s rybářskými křesly nabízí širokou škálu typů a cen. Dražší křesla jsou k dispozici ve větších velikostech s větším polstrováním a pohodlím.

Pro statický způsob rybolovu, který u nás převládá byste měli sázet spíše na odolnost a pohodlí. To bývá vykoupeno nejčastěji vyšší hmotností křesla/židle, což ale většinou nemusíte vadit.

Pokud tedy nejezdíte na kole nebo na ryby nedocházíte kus pěšky. Tam se hmotnost pronese a možná by stálo za to sáhnout po méně komfortním, ale zato kompaktnější a lehčím modelu

Nekupujte kempingový nábytek

I když jsou rybářská křesla obvykle dražší než kempinková křesla, mají oproti nim několik výhod. První z nich je barva. Obvykle jsou kempinková křesla dostupná v jasných barvách, které jsou snadno viditelná a na břehu nepůsobí dobře.

Naopak rybářská křesla jsou obvykle dostupná v zelených a kamuflážních barvách, aby nepůsobila rušivě.

Další výhodou rybářských křesel je pohodlí. Obvykle kempinková křesla nenabízejí tolik polstrování a podpory a mohou být nepohodlná při dlouhodobém sezení. Rybaření totiž není o půlhodinovém kafíčku na zahradě ale často o celém dni v přírodě na neupravených terénech.

konec zimy na rybách

Asi nejdůležitější je, že rybářská křesla jsou plně nastavitelná, což vám umožní pohodlné sezení na naprosto nemožných místech co se terénu týče. Strmé břehy, různé díry a úklony svahů, to vše lze řešit nastavitelnými nohami tak, abyste seděli pohodlně na rovině.

Oblíbené rybářské křeslo s nosností 160 kg: Mivardi Comfort Quattro

Mezi nejoblíbenější rybářská křesla na trhu rozhodně patří křeslo Mivardi Comfort Quattro. Je vybaveno anatomicky tvarovaným opěradlem a silně polstrovaným neoprenovým polštářem.

Mivardi ryb�?sk� k?eslo comfort quattro

Všechny čtyři nohy jsou zde teleskopické a vybavené spolehlivou aretací s dostatečně velkými patkami proti zaboření.

Konstrukce je stabilní, překvapivě lehká a velmi pevná. Nosnost činí bezkonkurenčních 160 kg. Křeslo nabízí pohodlný systém naklápění opěradla při nadzdvižení opěrek na ruce.

Křeslo je dlouhodobě prověřené a stále jej můžete vidět u mnoha rybářů.

Parametry:

Rozměr sedací části (šířka x délka)55 x 45 cm
Rozměr zádové části (šířka x délka)55 x 71 cm
Rozměr sbaleného křesla93 x 65 x 15 cm
Výška sedáku od země (od – do)37 – 56 cm
Hmotnost5,1 kg
Nosnost160 kg
Polohovatelnéano
Područkyano
Nosnost sedačky160kg

Výhodu zde představuje také cena, kdy se dá pořídit už pod dva tisíce korun. Porovnat ceny mžete v obchodech | Chytapust.cz | Párysově rybářském ráji | Az Fishingu | nebo v LK Baits |

KLÍČOVÉ PARAMETRY, KTERÉ HLEDAT U RYBÁŘSKÉHO KŘESLA

Nastavitelnost noh je asi nejdůležitější parametr, jelikož ani nejlepší křesílko nebude nikdy pohodlné když v něm budete sedět nakřivo, bude se viklat nebo ujíždět svahem.

Jako další parametr je vhodné posoudit nosnost. Ta vás však nemusí trápit pokud nejste zrovna hromotluk. Rybaření ale dělá krásná těla a tak dost kolegů tento parametr řeší.

Jedinců, kteří se nevejdou do jinak velkorysého limitu třeba 120 kilo totiž najdete na každém revíru hned několik. Takže i nosnost hraje svoji roli. Výhodné je někdy křeslo naddimenzovat, což u lehčích rybářů obyčejně zaručuje delší výdrž po dlouhá léta.

Polstrování a materiál křesla jsou také důležité aspekty, které je třeba zvážit před zakoupením rybářského křesla. Obvykle dražší křesla budou k dispozici s vyšším kvalitním polstrováním na správných místech, ačkoli existují i levnější křesla s vynikajícím pohodlím.

Kvalita rámu ovlivní jak pevnost, tak hmotnost křesla. Obvykle levnější křesla budou vyrobená z méně kvalitních materiálů.

To se nemusí projevit hned defektem ale většinou nevydrží tak dlouho jako dražší rybářská křesla. Kvalitní křeslo je v tomto světle investice, na níž se dá ušetřit tím, že vydrží řadu let.

Nevýhoda kvalitních modelů již byla zmíněna, jejich hmotnost může být trochu těžší. Není tu tlak na snižování váhy křesel, jelikož to pro většinu rybářů nehraje až tak zásadní roli.

Pokud vám jde ale o snadný převoz, musíte hledat křeslo, které lze co nejlépe složit. To usnadní celý transport z auta na místo, ať už jej ponesete ručně nebo povezete pomocí vozíku.

Zpět na popis křesla s nosností 160 kg

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.