Neznámý pachatel u Dyje okradl rybáře, který dostal mrtvici

Pruty u rybníka
Ilustrační foto: redakce

Neuvěřitelný případ lidského hyenismu se odehrál přímo ve městě Břeclav. Neznámý pachatel zde měl využít indispozice jednoho z rybářů lovícího na Dyji a okradl jej o cennosti.

Podle informací Policie ČR se případ stal koncem července. K rybáři se přidal muž mluvící slovensky, který s ním setrval ve zhruba půlhodinovém rozhovoru. Poté co se muž vzdálil, se rybáři udělalo nevolno. Jednašedesátiletý invalidní důchodce přímo u vody upadl do krátkého bezvědomí, z něhož se naštěstí brzo probral.

Po probuzení však zjistil, že postrádá několik cenných předmětů. Konkrétně zjistil, že mu schází hodinky, mobilní telefon a řetízek s přívěskem. To vše v souhrnné hodnotě osm tisíc korun českých. Zmíněné věci zmizely společně s neznámým návštěvníkem.

Rybář se ihned vypravil na služebnu Policie ČR, kde celou věc oznámil. Vzhledem k jeho stavu mu policisté nabízeli také přivolání zdravotnické pomoci, což měl muž odmítnou. V pozdějších hodinách se mu ale přitížilo a by hospitalizován pro mozkovou příhodu a krvácení do mozku.

Policie mezitím pátrá po muži, který s ním u řeky mluvil. Jedná se o muže středního věku hovořícího slovensky.

Popis hledané osoby:

  • Věk zhruba 30 – 40 let
  • Výška kolem 175 cm
  • Tetování na pravé i levé ruce a na jedné noze
  • Měl viditelně zjizvené zápěstí a po rukou staré jizvy
  • Na sobě měl zelené tričko a žluté kraťasy s potiskem
  • Přes rameno přehozenou červenou ledvinku

Podezřelý muž zatím uniká, Vzhledem k tomu ale, že se případ odehrál v okresním městě, byl na své cestě po zdejších ulicích několikrát zaznamenám kamerami. Podobu muže můžete spatřit ve zprávě jihomoravských policistů na webu PČR. Případné poznatky k této osobě můžete hlásit na libovolné policejní služebně či na lince 158.

Případy okradení rybářů nejsou v sezoně ničím výjimečným

Případy okradení rybářů jsou v poslední době bohužel na denním pořádku. Jedná se například o vykradení sklepů, garáží či přímo aut s uschovanou rybářskou výbavou. Bohužel se však dějí i případy okradení rybářů, kteří spí v bivaku a pruty mají odložené venku.

Děje se to pomalu každý den, alespoň soudě dle příspěvků na sociálních sítích. Dávejte si tak na své věci dobrý pozor. Původci těchto krádeží jsou ve značné míře závadové osoby z řad uživatelů omamných látek, kteří prostě nemohou odolat pokušení zcizit nehlídané cenné věci na odlehlých místech. Nepozorní rybáři jsou pro ně lákavým cílem.

5 Comments

  1. Letos jsem přišel o kompletní kaprařinu poté, co jsem se domluvil s „kolegou“ rybářem, že mi vercajk pohlídá, zatímco si zajedu s vnučkou na oběd. Řekněte si, že jsem vůl, možná ano. Ale my tam předtím spolu v pohodě chytali a klábosili dobré tři hodiny.. Fakt byste to všechno balili? No nic, už jsem přišel v životě o víc..

  2. Když chytnem zloděje i svecma jasněj důkaz že ty věci odcizil jak to dopadne co se mu stane jakéj trest minymalni vám skazi víkend atd já s kolegou je už to dávno delší dobu jsme si všimli že v místech kde ne jen mi rybářů mě se pohybuje osoba kterou jsme nikdy před tím v těch místech neviděli přiběhl kolega že usnul a vzbudil ho sramot zahlidl jak mu jsou ukradené věci a že utíkal určitým směrem my nasedli do auta jinéj kolega nám zůstal u u věci ve vší osoba čekala a co nevidíme podle věci no jasně zastavili kolega vyběhl a hned na něj atd on že to vše vrátí ať nevolame policii jo přání mu splnil dostal naloženo pak mu sundal košili a ještě kopřiva a po těle a nohách měl kratasi věřte že ty kopřiv to byla síla sám jsem to poznal když jsem mu je trhal a podal známému no to byla pomlázka ten řval po udělení a provedení trestu jízda zpátky rybář s navracenejch věci no jasný velká radost věřím na sto procent že ten darebak už v životě na věci ke krádeži už nesahl policii jsme ušetřili práci trest účinnéj bohužel ne vždy to vůči okradenemu to dobře dopadne lovu zdar

  3. Ohledně těch super povolenek je to každého věc já osobně jsem byl na soukromakach ale to jen proto že kolega neměl doklady že vlastní ryb lístek někde to pozadujou jinde ne je pravda že úlovky byli znám dost rybářů co se chlubej ukazujou fota ale z chovnejch rybníku no mě osobně to vůbec nebavilo co chvíle záběry to je fakt žádná nuda a stačil jeden prut byl jsem s ním a jen kvůli němu cca 3krat pak už jsem to odmítnul tím jsem ho vlastně i přinutil že si zazadal a chodil na několik sezení i já mu pochopitelně pomáhal ale co a jak ohledně sportovního rybaření žádná protekce atd udělal to a chytá bavihoto a ušetří i dost peněz za soukromaky jo vzkaz svazum jak dlouho to potrvá prodávání povolenek jen tak kde komu přitom neznají v podstatě absolutně o zákonech právech atd z hola nic a vimluva že nerozumí a jiné nesmysl já v době co jsem jezdil po EU tak v rámci možností jsem rybáři v jinéj h státech ale před tím jsem si vše zjistil ohledně pravidel lovu atd na úseku kde jsem měl rybařit ať nemám problém přitom neovládá žádnou řeč je to v lidech a věřte že v EU za porušení a nemusí to bejt vážný přestupek jsou pokuty že už po zaplacení vám nezbude ani na limcu ono je to v eurech takže ne přímo v podstatě i ta neznalost přispívá k plundrovani atd našich vod jen díky tomu že dostávají povolenky jako lístek do metra a při porušení když se mu odebere atd tak si to zařídí jinde už pár krát jsem byl svědkem jak se rybář chlubil a ne jeden jak si to zařídili jinde lovu zdar

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.