Na severu Čech letos už chytili 4x stejného pytláka, tresty nepomáhají

Dva vláčkaři pod Jezem
Severočeská pstruhová Ohře, Foto: redakce

Tématu pytláctví se opět věnují také nerybářská média a konstatují, že s určitými skupinami obyvatel ani případné tresty za lov bez povolenky prostě nehnou.

Alespoň tak vyznívá nedávná reportáž ČT, která se vypravila na oblíbenou přehradu Nechranice, kde probíhala kontrola RS. V reportáži se mluví o tom, že pytláctví se věnují hlavně určité skupiny osob a menšin (nespecifikují přesně kdo). Zajímavý je fakt, že RS na severu Čech letos již 4x dopadla jednoho a toho samého pytláka, který si z pokut nic nedělá a pytlačit chodí dál.

Reportáž najdete na výše uvedeném odkazu nebo si ji můžete přehrát zde z Facebooku:

Případ pytláctví přitom nejčastěji skončí na úřadu obce s rozšířenou působností (ORP), který takovému provinilci udělí pokutu. Některé skupiny osob ale takové pokuty ignorují a navíc ještě pokračují v nelegální činnosti.

V Severočeském územním svazu Českého rybářského svazu přitom od letoška působí také profesionální rybářská stráž, kterou ČRS vybral zejména pro kontrolu vodní nádrže Nechranice. Ve výběrovém řízení se počítalo hlavně s kontrolami na této přehradě a pak také například i na revírech na Ohři pod přehradní hrází, které představují oblíbený pstruhový revír.

Proběhly kontroly RS a Policie ČR

V polovině července vyrazila na vody Nechranic společná kontrola RS a Policie ČR. Při této akci ale nebyl zjištěn žádný pytlák ani závažné porušení rybářského řádu ze strany držitelů povolenek. Podobné kontroly letos probíhají ve zvýšené míře po celé ČR. Rybáři si přitom stěžují, že u vody potkávají stále více cizinců lovících bez povolení nebo nedodržujících pravidla. (Dopadnout dva pytláky se podařilo nedávno například u Nymburka).

Nechranice a okolí představují rozhodně jednu z rybářsky nejzajímavějších lokalit v ČR a navštěvuje je značné množství rybářů z celé České republiky. ČRS uvádí, že z necelých 200 tisíc kusů ryb ponechaných rybáři na revírech tohoto územního svazu, připadá každá pátá ryba právě na Nechranice.

Zdroj: Reportáž ČT (odkaz výše)

2 Comments

  1. Dobrý den, v případě např. třetího dopadení by pomohla masívní pokuta a u cizinců vyhoštění. Přijde mi to adekvátní.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.