Na Odře ulovili 100 kg sumce, zdolávání trvalo 7 minut

Odra
Odra v Polsku, Foto: Grzegorz Gołębiowski/CC BY-SA 4.0

Dvěma polským rybářům se povedl skutečně pěkný úlovek sumce velkého (Silurus glanis) na řece Odře. Podařilo se jim pokořit vytouženou hranici hmotnosti ryby přes jeden metrický cent.

Nejedná se však bohužel o rybu z českých vod, což by na českém úseku Odry bylo jistě velmi zajímavé, neboť se zde takoví sumci často neloví, nýbrž o rybu z Polska.

Tato řeka pramení na našem území ale opravdovým veletokem se stává až právě na území Polska, kde se jedná o jednu z hlavních řek, která dokonce tvoří podstatnou část státní hranice Polska a Spolkové republiky Německo.

K úlovku došlo ovšem velmi daleko od našich hranic, na samém konci toku řeky. Sumec rybářům zabral poblíž ústí této řeky ve Štětíně, kde tato řeka ústí do mohutného zálivu Baltského moře. 

Dvojice polských rybářů ulovila více než 100 kilogramů vážící trofejní rybu o délce téměř 2,5 metru. 

Velmi krátká doba zdolávání – pouhých 7 minut stačilo k vytažení ryby 

Podle zpráv dostupných na internetu je na tomto případu zajímavá také doba zdolávání. Vytažení této ryby jim trvalo pouhých sedm minut. Během souboje se prý dokonce u prutu stihli oba prostřídat.

Jeden z rybářů uvedl, že tento úlovek je vrcholem jeho rybářské kariéry a trofejní sumec byl vždy jeho vysněný úlovek. 

Trofejní ryby si nejdříve všimli na obrazovce echolotu a přemluvit ji k záběru také netrvalo příliš dlouho. trvalo jen několik sekund.

 Po zdokumentování úlovku sumec putoval zpátky do rodného živlu. Video sumce umístili rybáři na sociální síť Tik Tok a prohlédnout si jej můžete zde:

@michalchelkowski Król rzeki mierzacy 2️⃣4️⃣5️⃣cm, razem z @grześchleb mamy nowy rekord #wędkarstwo #fishing #foryou ♬ dźwięk oryginalny – Michał Chełkowski

Odra byla v loňském roce zasažena mohutnou otravou

 Řeka Odra na území Polska bohužel prošla velmi nešťastnou událostí, která byla nejspíš horší než tragická otrava například na Bečvě v roce 2020. 

Na Odře minulý rok zahynulo obrovské množství ryb na úseku toku zhruba od Vratislavi po následujících několik stovek kilometrů. Zde si rybáři na trofejní úlovky nejspíše ještě hodně dlouho počkají.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.