Na 10 revírech omezili přívlač: v rybářském řádu to ale nenajdete

Dva vláčkaři pod Jezem
Severočeská pstruhová Ohře, Foto: redakce

Včera došlo k avizovanému rozhodnutí ohledně přívlače na severočeských pstruhových revírech v severočeském ÚS.

K omezení lovu na přívlač v podzimním období nakonec dojde. Týkat se to bude celkem 10 revírů tohoto územního svazu.

Opatření platí již od letošního roku, tudíž ho nenajdete ve svých tištěných rybářských řádech.

Jedná se o reakci na letošní změnu rybářského řádu, který právě podzimní přívlač na pstruhových vodách povoluje. Jednotliví uživatelé revíru (rybářské svazy) mohou ale pravidla upravit na původní znění, což se právě zde stalo.

Na jakých severočeských revírech se nebude smět vláčet od 1. září do 30. listopadu:

 • 443 072 BÝČKOVICE (MO Litoměřice),
 • 443 015 CHŘIBSKÁ KAMENICE (MO Chřibská),
 • 443 021 KAMENICE 2A (MO Děčín),
 • 443 031 LUČNÍ P. (MO Litoměřice),
 • 443 035 MOHELKA 2 (MO Český Dub),
 • 443 036 MOHELKA 4 (MO Hodkovice n. M.),
 • 443 040 OHŘE 8A (MO Žatec),
 • 443 059 OHŘE 8B (MO Chomutov),
 • 443 054 SVITAVA 2 (MO Nový Bor),
 • 443 056 ÚŠTĚCKÝ POTOK (MO Litoměřice).

*Omezení platí již od sezony 2024. Jedná se o 10 z více než sedmi desítek pstruhových revírů v hospodaření severočeských rybářů. Přesto má změna dopad na poměrně velký počet rybářů. Do seznamu uvedeného výše se dostaly dva revíry na Ohři, které patří k silně navštěvovaným i rybáři z ostatních regionů ČR.

O změně rybářského řádu informuje Severočeský územní svaz ČRS na svém webu a FB stránce. Pstruhaři by tak měli věnovat pozornost této zprávě, případně si prostudovat rybářský řád a jeho bližší podmínky v důvěryhodných online zdrojích, kterými jsou, v případě rybářského řádu, jen oficiální stránky rybářského svazu.

Svaz reaguje na novou vyhlášku, úpravy se nestihly zapracovat do tištěného rybářského řádu

S platností od začátku roku 2024 došlo k novelizaci vyhlášky, která radikálně změnila zavedená pravidla týkající se rybolovu na státních revírech v ČR.

Nejvýraznější změnou se stalo povolení přívlače na pstruhových vodách po celou dobu trvání sezony. Tedy i v období září – listopad, kdy v předcházejících létech bylo povoleno pouze muškaření.

Z obavy před zvýšeným tlakem na revíry s přirozeným samovýtěrem pstruhů, se pak očekávalo, že svaz na některých těchto vodách rybolov omezí.

Vzhledem k šibeničnímu termínu uvedení nové vyhlášky v platnost se to nepovedlo před začátkem roku. A už vůbec se nestihlo vše připravit do tisku v aktuálním RŘ na rok 2024.

Letos tak nastává situace, které se vždy svaz chtěl mermomocí vyhnout – tištěný rybářský řád není aktuální a na revírech platí přísnější pravidla než ta, která jsou napsaná v „knížce“.

řeka

Jinde nechají rybáře lovit muškaření a přívlačí celou sezonu, s výjimkou severní Moravy

S příchodem nové vyhlášky se očekávalo, že dojde k podobnému omezení i na dalších vodách, kde se pstruh obecný přirozeně vytírá.

V Českém rybářském svazu ale k podobnému opatření dříve přistoupil pouze Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko, kde pravidla zůstala zcela při starém – přívlač na všech P revírech od 1.9. zakázána.

Čtěte také:

1 Comment

 1. Jen 10 revírů v ČR? Nikde jinde se potocak nevytírá? A proč tam nezakazat chytání od října pro všechny??? Samé otázky …

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.