Muškařské MS v Itálii: junioři stříbrní a masters na pátém místě

MUškařské Ms v Itálii
Ilustrační foto: redakce

České závodní muškaření si opět připsalo další světový úspěch na šampionátu v italských Dolomitech.

Začátkem měsíce senzačně zazářily české muškařky na historicky prvním ženském mistrovství světa v muškaření v Norsku (zprávu najdete pod odkazem). Tentokrát se pro cenné kovy jelo opačným směrem. V Itálii se konalo mistrovství světa juniorů a masters (veteránů) WFFYMC 2022.

Kombinovaný šampionát se odehrával v Severní Itálii, a to přímo v turisticky oblíbeném regionu Trentino ve městě Madonna di Campiglio. Tato lokalita je známá spíše našim lyžařům, jelikož jde o oblíbené středisko zimních sportů, jemuž se přezdívá také Perla Dolomit.

V létě se tady dá vcelku pěkně zarybařit, což mohli ocenit i závodníci z celého světa. Závodní sektory připravili organizátoři na řekách Sarca, Chiese, Noce a jezeře Lago dei Caprioli.

Junioři získali celkové stříbro a umístili se 3x v TOP 10, masters jsou pátí

Česká juniorská reprezentace potvrdila vysokou úroveň našeho závodního muškaření. V konečném pořadí získali týmové stříbro hned po vítězných Španělech a se solidním odstupem od třetích Francouzů. 

Složení týmu juniorské reprezentace:

Českou republiku reprezentovali: Tomáš Glaesner, Vojtěch Marek, Lukáš Michalík, Michal Slavíček, Jan Wittner + náhradník Tomáš Nový. Jako trenér působil Martin Musil ml.. Manažerem týmu byl Martin Vlk.

Potěšující je i pohled na pořadí jednotlivců kde třetí místo získal Jan Wittner, čtvrté Lukáš Michalík a páté Marek Vojtěch.

Skvělého místa docílil také tým ostřílených českých závodníků na mistrovství Masters. V celkovém pořadí získali páté místo. V jednotlivcích se do první desítky dostal Milan Šenkýř (7. místo) a Martin Kočí (8.místo)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.