Milion dolarů za úlovek jediné ryby: Australan vyhrál v netradiční soutěži

motorový člun
Ilustrační foto: redakce

Milion australských dolarů obdrží devatenáctiletý rybář za svůj nedávný úlovek. Nejedná se přitom o žádný rekord co se velikosti týče. Usmálo se na něj štěstí a ulovil rybu, která nesla výherní značku.

V australském Severním Teritoriu už přes deset let probíhá netradiční rybářská soutěž, která má za cíl podpořit rybářský cestovní ruch v oblasti. Každoročně jsou do místních vod vypouštěny označkované ryby.

Značky neslouží k výzkumu nebo sledování rybích populací. Každá z nich je v podstatě výherním losem s vysokou finanční odměnou. Do soutěže se přitom neplatí žádný poplatek, stačí se jen registrovat online, podívat se na mapu, kde soutěžní ryby plavou a vyrazit na ně.

Každou sezonu si tady několik rybářů odnese výhru v částkách přes deset tisíc dolarů, na milionovou hlavní cenu se ale čekalo celé desetiletí.

Štěstí měl až nyní jistý Keegan Pay, devatenáctiletý rybář z města Katherine. Na stejnojmenné řece ulovil zhruba půlmetrového Latese stříbřitého zvaného Barramundi. O milionovém úlovku informoval rybářský server Field and Stream.

Chtěl rybu večeři, nyní má na splácení dluhů

Jeho cílem nebylo ani tak vyhrát peníze, jako spíš přinést něco domů k večeři, kde na něj čekalo několik dalších hladových sourozenců. Výherní značky si na rybě nejprve ani nevšiml. To až jeho mladší sestra, která s ním na ryby vyrazila, se podivila, co to z té ryby trčí.

„Je to šílené, je nás v rodině osm“, řek Payne novinářům. „Tolik peněz jsme v životě neměli, je to velká příležitost, která se naskytne jednou za život“, komentoval svoji rekordní výhru.

Peníze použije na nákup nové lodi a také pomůže svým rodičům se splacením dluhů. Zároveň také hodlá vyřešit jeden svůj vlastní problémek z dávné minulosti.

V šestnácti se dostal do menšího maléru se dvěma ztracenými terénními čtyřkolkami. Až dosud musel škodu složitě nahrazovat pomocí víkendových brigád. Nyní může dluh smáznout jedním šmahem, majitele čtyřkolek, kterým byl jeho bývalý šéf, již o radostné novince informoval.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.