Lysec 25,15 kg: vedení na Stairs2Hell získává polský tým

Lysec 25 kg z S2H

Dalším trofejním úlovkem z Dyje 5 je nádherný lysec o hmotnosti 25,15 kilogramu. Zdolal jej tým BookingFish z Polska. Ačkoliv se nejedná o největší rybu závodu, díky součtu hmotností se pánové z tohoto týmu vyšvihli do aktuálního průběžného vedení.

Součet hmotností jejich tří nejtěžších ryb totiž vcelku výrazně přesáhl i kluky z Carpsonbaits, kteří vedli průběžně po dobu posledních dvou dnů.

Zmínit musíme i tým CARP MILF HUNTERS. Stále jim totiž náleží prvenství za největší rybu závodu. Tou je stále kapr vážící 26,38 kilogramu o němž jsme informovali předevčírem.

Stairs2hell 2023 největší ryba

Výsledku jsou stále jen průběžné, ačkoliv se závod již začíná blížit ke konci. Letošní ročník je ale ve znamení velkých změn na špici závodu téměř každou noc, takže uvidíme, co bude zítra. Vše totiž může být jinak.

Finanční odměny a ceny navíc nečekají jen na celkově nejlepší týmy ale třeba i pro lovce nejtěžší ryby. Jeden úlovek kapitálních rozměrů tak může proměnit mnohé.

Podle slov Jakuba Vágnera, jehož agentura akci organizuje, letos na závodech berou ryby poměrně dobře. Většina je však v menších velikostech, než je zvykem.

Přesto se ale pár kousků 20+ našlo. Poměrně dost ryb se také pohybuje těsně pod touto hranicí.

Průběžné vedení závodu ve čtvrtek dopoledne

Na prvním místě jsou již zmínění BookingFish z Polska. Kromě kapra 25,15 kg mají ještě ryby 21,25 kg a 19,98 kg. Celkem 66,38 kg. (Počítají se jen tři nejtěžší, jinak mají další dvě ryby o menší váze).

Lysec 25 kg z S2H
Největší ryba borců z BookingFish týmu, 25,15 kg

Vážení kapra 25 kg (video):

Druhé místo si drží Carpsonbaits, s rybami  21,25 kg , 18,15 kg  a 17,78 kg. Celkově 57,18 kg.

Třetí místo stále má Moravský rybářský svaz a celkem 54,86 kg.

Během psaní článku na třetí místo vyskočil tým UFO FISHING s celkem 54,95 kg. Situace pod Pálavou se opravdu mění rychleji než stíháme tlouct do klávesnice. Průběžné výsledky checkujte zde.

Konec závodu se blíží, jde nejen o prestiž ale také o zajímavé ceny

Tým, který dosáhne celkového prvenství, získá finanční odměnu ve výši 20 tisíc euro. V přepočtu to znamená přibližně půl milionu korun, a samozřejmě také vítěz obdrží věcné ceny.

Druhý tým v pořadí též obdrží zajímavé odměny, konkrétně částku 10 tisíc euro. Tým umístěný na třetím místě obdrží odměnu ve formě pěti tisíc eur. Všechny dobře umístěné týmy také dostanou věcné ceny.

Protože kaprařské závody nejsou nikdy spravedlivé, pokud jde o produktivitu lovných míst, tak závodníci s dobrým umístěním v rámci jednotlivých sektorů budou také odměněni poměrně zajímavými částkami. Dokonce i tým, který uloví největšího kapra, obdrží odměnu ve výši 1500 eur.

Soutěž Stairs2Hell 2023 se v rámci revíru Dyje 5 dělí do šesti sektorů, přičemž každý sektor obsahuje přibližně 16 lovných míst, s výjimkou sektoru 6, který má více než třicet lovných míst.

Celkově závod disponuje 100 lovnými místy, která si týmy rozlosovali na začátku akce. Jedná se o událost s významným mezinárodním zastoupením, přičemž pouze 40 míst bylo vyhrazeno pro české týmy.

Slovenské týmy mají k dispozici 10 míst, zatímco zbývajících 15 míst je vyhrazeno pro sponzory a partnery události. Ostatních 35 míst bylo otevřeno pro týmy reprezentující zahraniční země.

Závod neblokuje celý revír a nezávodní zóny mohou využít běžní rybáři k lovu. Během konání akce ale nesmíte lovit z plavidel či zavážet, aby nedošlo k narušení průběhu akce.

Poslední zprávy ze závodu ve videu:

*Průběžné pořadí se již mezitím několikrát změnilo oproti tomu, co říká video

Zdroj foto a video: Stairs2Hell

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.