Kapraři si dělají blázny z kolegů: tahají za vlasec a budí je v bivaku (VIDEO)

kam na ryby v západních čechách
Ilustrační foto: Lom Radnice, archiv redakce

Spící kaprař v bivaku je snadný terč nejrůznějších fórků. Toho využili borci z kanálu Carp Fishing Active a čekání na záběr si zpestřili trochu škodolibou zábavou.

Na sestřihu uvidíte nejrůznější způsoby tahání za vlasec, které způsobuje řev hlásičů a příposlechů v bivaku nic netušících rybářů. Rychlý start a sprint ke stojanu s pruty ale končí zklamáním, neboť kapr nikde. Akorát z nich mají ostatní srandu.

Sestřih fórků s taháním za vlasce

YT kanál: Carp Fishing Active

Celé video trvá asi tři minutky a jde o sestřih několika pranků z různých míst. Všechny mají ale jedno společné – rychle probuzeného kapraře a huronský smích přihlížejících

Video je ovšem důkazem, že i kaprař ve spánku má opravdu rychlý start. Většina aktérů na potažení vlascem reaguje v řádu pár sekund a skoro tak naplňuje definici toho být schopen bezprostředně manipulovat pruty. U nás totiž za vlasce tahají hlavně porybní, kteří budí rybáře s nahozenými pruty. 

Spor o to, jestli je rybář schopen manipulovat s pruty a reagovat na záběr se pak někdy stává předmětem nejrůznějších dohadů. Tady je vidět, že to jde. Rybář ale nesmí být nalitý jako žok, takového občas nevzbudí ani razie RS s policejním doprovodem.

Je z hlediska rybářského řádu možné spát na rybách?

Rybářský řád spaní neřeší. Musíte však být bezprostředně přítomni u prutů. Pozor si však dejte na nejrůznější zákazy bivakovaní a hlavně místní vyhlášky v obcích u známých revírů. Jsou místa, kde můžete mít bivak pouze během denní doby lovu a tudíž v létě mezi půlnocí a čtvrtou nelze u vody bivakovat.

Na druhou stranu ale máme revír s 24 hodinovým lovem přes letní období. Zde se předpokládá, že rybář asi nebude několik dní vzhůru a bude u vody i spát. Seznam těchto revírů jsme přinesli v nedávném článku na téma nonstop rybolovu. Nejjednodušší je ale vyjet na soukromku, tam podobné věci nemusíte vůbec řešit.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.