Kapr o váze 22 kilogramů zabral rybáři na přívlač

Kapr o váze 22 kg byl uloven na napodobeninu žížaly
Ilustrační foto: redakce

Zajímavý úlovek se podařil jistému Loganu Kurhmannovi ze státu Maryland v USA. Čtyřiadvacetiletý ,mladík ale přitom vyrazil na úplně jinou rybu a chytal přívlačí.

O kuriosním úlovku informoval Herbův obchod s rybářskými potřebami a zprávu přejal také americký zpravodajský server USA Today.

Logan Kuhrmann je vášnivý lovec okounků pstruhových, neboli bassů, kteří za oceánem patří k nejpopulárnějším rybám.

„Vím, že zde máme velké kapry ale takovou rybu jsem viděl poprvé v životě”, řekl Logan zástupcům regionální agentury pečující o tamější vody. Jeho 22 kilový kapr je totiž novým rekordem, kterým překonal velkého kapra z roku 1978. Nástrahou byla gumová napodobenina rousnice.

Zároveň dodává, že bassové ten den příliš nebrali a kapr se tedy zajímavým zpestřením a šokujícím závěrem jeho vycházky.

V USA není kapr, až na pár výjimek zdaleka tak oblíbenou rybou. Zřejmě i proto trvalo takovou dobu než někdo překonal rekord.

V  Evropě padají kaprové rekordy jeden za druhým a pohybujeme se v hmotnostech téměř dvojnásobných oproti tomu, co evidují ve státě Maryland.

Zajímavé je ale zjištění, že v USA rekordy hlídají přímo státní instituce. U nás se rekordní úlovky dočkávají pozornost svazu například ve formě odznaků, udělovaných úspěšným lovcům.

Ryby ze soukromých revírů nikdo centrálně neporovnává, což je možná škoda.

Kapřím eldorádem v USA je stát Connecticut

Rybáři v Americe mají netušené možnosti. Mohou lovit velké pstruhy, lososy, steelheady, obrovské štiky muskalungy, zubaté kostlíny a právě nejoblíbenější okounky. Kapr je ryba málo oblíbena.

V mnoha částech USA jsou kaprovité ryby dokonce hlavním nepřítelem, což platí zejména pro dálněvýchodní druhy jako amur či tolstolobik.

Video: Porovnáni kaprařiny v USA a Evropě

Ve státě Connecticut ale mají ke kaprům vřelejší vztah. Zdejší obyvatelstvo přišlo v dobách osídlování z Evropy, zejména německy mluvících zemí, odkud si postupně přivezlo i násadu kapra.

V Connecticutu mají dokonce přísné limity na to, kolik kaprů si rybář smí odnést a také se zde někteří rybáři lovu kaprů věnují. Dokonce zde mají masaře, kteří kapry berou ve velkém.

V USA tvoří kapraři naprostou menšinu ale tento stav se v některých lokalitách postupně mění a zájem o sportovní lov kaprů se určitým způsobem objevuje také zde.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.