Jeseter na revíru Písková Lhota

pískovna

Sezóna na novém středočeském revíru v Pískové Lhotě se rozeběhla naplno. Jak jsme již informovali během jara, jedná se o zbrusu nový nákup vodní plochy v režii Středočeského územního svazu. Povedlo se zařídit, že rybářský svaz je současně majitelem revíru a přiléhajících pozemků, čímž se značně zjednodušuje například bivakování a další aktivity spojené s dlouhými pobyty u vody.

Nejaktuálnější zprávy přímo z centrály SÚS pak hovoří o vysazování jeseterů, kteří výrazně zpestřují obsádku tohoto nového revíru.

Kolik jeseterů bylo vysazeno na Pískové Lhotě?

Jak informuje přímo oficiální zdroj svazu, jde o vysazení pouze několika desítek kusů. Celkově se bude jednat „jen“ o dohromady cca 60 kusů jesetera sibiřského a ruského.

Průměrná délka okolo jednoho metru ale jistě potěší každého rybáře, jelikož takové ryby se často nevyskytují ani na mnoha soukromých vodách v České republice.

Důvodem proč se jeseter masově nevysazuje na svazových vodách je legislativa, která samozřejmě reguluje možnosti výskytu těchto nepůvodních ryb v našich vodách.

Jezero Písková Lhota je ale uzavřená voda, která plně v rukou svazu. Rybaření je zde prováděno podle pravidel rybníkářství a tak má svaz širší možnosti si zvolit jaké ryby zde budou plavat.

Písková Lhota je navíc uzavřený areál se správcem a častou kontrolou RS. Dodržování pravidel je zde tak na vyšší úrovni než na běžných revírech.

Všichni jeseteři jsou totiž na Pískové Lhotě samozřejmě hájení. Ulovenou rybu je nezbytně nutné urychleně a šetrně vyprostit a pustit zpět do vody.

Připomínáme, že pro rybaření na Pískové Lhotě potřebujete tzv. pověření k odlovu, které se vyřizuje online na webu SÚS. V konkrétní den lovu se pak ještě doplácí SMS místenka v ceně 25 Kč.

Více informací o pověření k odlovu a místence najdete ZDE

Samotné vyřízení obou těchto věcí netrvá déle než pár vteřin. Pověření je však nutné mít vytištěné na papíře. Jeho platnost je vždy na celý kalendářní rok.

Oficiální zpráva Středočeského územního svazu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.