Tak zase přituhlo, pár let byl klid a na ryby se mohlo chodit bez problémů v lednu jako v říjnu nebo březnu. Kromě dalších otázek ale vyvstává starý známý problém jaké boilies do studené vody je nejlepší.
Rybáři se dělí na dvě skupiny. První s úderem mrazu zmizí od vody rychleji než pára nad hrncem. Druhá skupina je početnější, patřím mezi ni i já.
To jsou ti blázni, kteří jsou ochotní jezdit k vodě i kdyby měla přijít doba ledová. Mám štěstí, že moje organizace mi nehledě na virus vydala novou povolenku hned po Silvestru.
Rybařit můžu prakticky bez jakýchkoliv prostojů, které zažívají členové svazu v některých organizacích na venkově.
Dá se v zimě vůbec chodit na ryby?
Dokud to nezamrzne tak určitě. Záleží samozřejmě i na konkrétním místě, protože je jasné, že rybníky a menší nádrže padnou jako první za oběť ledu.
Na řekách k zámrzu dochází daleko později a zatím to nevypadá na žádný problém, i když předpověď hlásí tuhé mrazy.
Čtěte také:
Co se týče kaprařiny, tak ta má v zimě jednu nevýhodu. Je o dlouhém pobytu u vody. V mrazu určitě nejezdím na dlouhou ale jedna noc se dá u řeky i v lednu vydržet.
Chce to zařídit si hodně tepla, teplé oblečení, pořádný spacák a vařič na kterém se ohřívá jídlo a čaj. Zimní vybavení ale není předmětem tohoto článku, o tom by se dalo psát na několik pokračování.
Zájemce o zimní táboření můžu odkázat například na knihy polárníka Súry, který principy pobytu v mrazu dobře vysvětluje.
Zimní kaprařina přes noc má ale jednu výhodu, nikdo vás příliš neotravuje a pokud nejste někde poblíž města či nějaké aglomerace tak se skoro nemusíte bát ani policejní kontroly, kterou by zajímalo vaše bivakování.
RS v mrazu prakticky nefunguje, takže problémy s bivakem nejsou téměř žádné. Použít například brolly je v zimě skoro o život.
Boilies do studené vody
Věc, která mi na zimní kaprařině přijde nejzajímavější je otázka nástrah a krmení. Respektive hlavně nástrah protože o krmení to tolik není. Stačí pár kuliček a případně tygřích ořechů.
*Ptačí zob do všech ročních dob
Na internetu často naražím na různé přístupy k boilies do studené vody. Mě se dobře osvědčily sladší kuličky založené například na ptačím zobu.
Sladší proto, že takové vůně se šíří dobře i ve vodě s teplotou jen lehce nad bodem mrazu. Živočišné příchutě založené na tucích totiž ve vodě lehce tuhnou a nemají ten správný říz.
Zároveň se z pórovitých kuliček ze zobu uvolňuje aroma daleko rychleji.
Nezapomeňte ale, že v zimě většina úspěchu nezávisí na výběru boilies do studené vody ale na něčem jiném. Co to je? Výběr správného místa! To je Alfa Omega úspěchu vždy ale za extrémních podmínek to platí dvojnásob.
Další články na téma kaprařina
Buďte první kdo přidá komentář