Zdolával pstruha, zakousla se do něj metrová štika a vytáhl ji taky

Pstruh duhový v podběráku
Ilustrační foto: redakce

Sledoval jsem německá videa na internetu, což je bohužel jediný jazyk, který si ještě trochu pamatuji ze školy. Zobrazil se mi záznam starý asi pět let ale velmi zajímavý, protože na něm rybář zdolá metrovou štiku jen do ruky. Vzala mu předtím na pstruha, jehož zdolával na nástrahu a držela ho fest až do konce.

Případ se stal na Bledském jezeru ve Slovinsku, které navštěvují hojně také rybáři z našich luhů a hájů. Jde o rozsáhlou, blankytně modrou vodní plochu.

Návštěvníci ji vyhledávají zejména kvůli lovu trofejních pstruhů duhových. Ti se sem vysazují a dorůstají slušných rozměrů. Oblíbený je zde lov z lodí i belly boatů.

Video naleznete zde:

Pokud máte zobrazení blokované, můžete přejít přímo na Youtube

Bledské jezero má ledovcový původ a je dlouhé cca 2 km se šířkou do 1400 metrů. Maximální hloubka činí přes 30 metrů. Za jeden den lovu dravců zaplatíte 35 euro.

Povolenku zde pořídí též kapraři, kteří zaplatí 57 eur a mohou chytat na dva pruty, ovšem bez zakrmování.

Zdejší ryby jsou v některých případech velmi bojovné. Není od věci sem jezdit se silnějším vybavením než je na pstruhy běžné u nás.

Na videu uvidíte již probíhající zdolávání pstruha, do něhož je zakousnutá štika.

Zubatá se ale nechce pustit a německý rybář si ji přitáhne až k lodi. Tam ji čapne a má pstruha i velkou štiku naráz. 

Štiky a duháci jdou dohromady, zubatá z toho však vychází lépe

Povídá se, že pstruh duhový a štika jsou oblíbenou kombinací na soukromých revírech. Oba druhy představují zajíkavou sportovní rybu a štika navíc dokáže Pd efektivně využít jako cenný zdroj potravy. Pstruh odchovaný na granulích je dobře živený a moc se nebojí.

Dravá ryba si na něm bez velké námahy smlsne a přírůstky štik na vodách s hojně dosypávanou obsádkou duháků mají rekordní přírůstky. 

Výskyt velkých štik na různých soukromých revírech v ČR tuto teorii potvrzuje.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.