Jak připravit pšenici na ryby – NÁVOD

příprava řepky na ryby

Zakrmování ke kaprařině tak nějak neodmyslitelně patří. Jedním z hlavních krmných substrátů je partikl. Jeho složení bývá různorodé, většinou tvoří hlavní složku kukuřice. Na druhém místě v pomyslném žebříčku popularity se umísťuje pšenice. Návod jak připravit pšenici na ryby přinášíme v dnešním stručném článku.

Kde sehnat pšenici pro lov kaprů

Jako vždy máte dvě možnosti:

  • Koupit hotový partikl – pohodlné ale výrazně dražší řešení
  • Připravit si pšenici doma

Pšenice jako hotový partikl pro lov ryb je k mání ve většině rybářských eshopu. Většinou jako mix dohromady s kukuřicí, řepkou a dalšími. Můžete si však snadno pořídit hotové klíčky.

Jak připravit pšenici na ryby Nikl P?eni?n� kl�?ky 500g

Pokud však jezdíte na delší výpravy a máte čas se připravit, tak není nic jednoduššího než si pšenici připravit po domácku. Nic na tom není.

Jak připravit pšenici na ryby svépomocí

První věc je pořízení pšenice. V našem kraji pořád ještě funguje podnik jménem ZZN, který zásobuje zemědělce snad ještě od minulého režimu.

Navštívit lze ale jakoukoliv firmu nabízející krmivo pro hospodářská zvířata a podobné podniky, které obiloviny, i jiná zrníčka vhodná také pro rybáře, prodávají. Cena zde bude výrazně nižší. Za kilo zaplatíte tržní cenu, která se pohybuje podle vývoje na komoditních burzách. Aktuálně se dá 1 kg pšenice pořídit nepříliš draho.

Suchá kukuřice ale nemusí být pro krmení úplně vhodná. Respektive, prakticky každý rybář ji vaří. Dokonce se proslýchá, že krmení větším množstvím suchého partiklu může rybám způsobit zažívací potíže a při překrmení dokonce úhyn.

Jak uvařit pšenici, aby byla dostatečně měkká?

Základem je dobré namočení. Existují různé přístupy. Ten úplně nejklasičtější spočívá v namočení do vody na zhruba 48 hodin. Pšenice nesmí z vody vykukovat. Tudíž použijte vody víc, neboť se část vstřebá do zrn. Raději mám převařenou nebo odstátou vodu bez zápachu chloru. Kdo má studnu nebo chytá dešťovku, může použít tuto.

Jakmile pšenice ve vodě nabobtná, dáme ji vařit na mírný oheň. Doba vaření se pohybuje kolem 25 – 45 minut podle intenzity na vařiči.

Někdo nechává zrnka úplně změknout. Někdo zase má rád specifickou konzistenci, při níž je pšenice úplně měkká ale vnější obal při zmáčknutí lehce lupne. Zvuk údajně láká další ryby na krmné místo.

Tip: do partiklu můžete přidat také posilovač nebo DIP

Jak připravit pšenici na ryby Sensas Posilova? Aromix 500ml - Kapr

Příkladem může být klasický Sensas Aromix v půl litrovém tekutém balení. Partikl osladí a přidá aroma dle vašeho výběru – od medového, jahodového až po česnek a rybí nebo patentkovou vůni.

Čtěte také: Jak vyrobit partikl pro zakrmení lovného místa

Příprava řepky na ryby v 1 snadném kroku

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.