Další kaprařská výprava do londýnských doků (VIDEO)

londýnské doky jsou populárním kaprovým revírem
Ilustrační foto: redakce

Nash TV před dvěma dny odvysílal další zajímavé video z Británie. Kaprařina v londýnských docích je téma o němž jsme již jednou sdíleli video. Jde o zajímavé chytání, které probíhá přímo v srdci města. 

Kdysi průmyslové doky se nyní pomalu a jistě mění v obchodní čtvrti plné skleněných mrakodrapů  kancelářských budov.

Mezi nimi ale i nadále zůstávají velké vodní plochy, které jsou často napájené řekou Temží nebo jejími přítoky. Ta je v centru Londýna poměrně nevábnou řekou, na niž se navíc, vlivem blízkého moře, projevuje silný příliv a odliv.

Kvůli vysokým zděným nábřežím i silné lodní dopravě je tak lov na londýnské vodní artérii téměř nemožný. Doky jsou ale naprosto jiné kafe. Vyskytují se zde vcelku pěkné ryby a to se týká i slušných kaprů.

Průmyslové doky se z opuštěných lokalit mění na moderní čtvrtě, příležitosti pro rybáře ale zůstávají i nadále

Pro zdejší kapraře je to navíc zajímavá možnost, jak si hezky a poměrně levně zachytat. Přístup k lovu v docích je totiž často k dispozici pouze s tzv. rod license, tedy obdobou našeho rybářského lístku, zatímco na soukromých klubových vodách je nutné samozřejmě platit za povolenky.

Velkým plusem doků je i dostupnost v rámci Londýna pomocí MHD. Jakákoliv cesta z 9 milionového velkoměsta ven totiž trvá mnohdy velmi dlouho a realizovat kratší vycházky za město je při zdejším životním stylu velmi složité. Doky se tak stávají jedněmi z nejlepších vod v Londýně.

londýnské doky jsou populárním kaprovým revírem
Ilustrační foto: redakce

Jacob Worth a Nash TV natočili velmi výpravné a scénické video, které vám chytání v jedné z posledních průmyslových částí tohoto velkoměsta přiblíží. Vypravíte se s nimi do východního konce Londýna a navštívíte například Greenland Dock, který patří k jedné z nejstarších vodních nádrží v oblasti.

Okolí asi není úplně to, co si rybář přeje jako kulisu při chytání. Pěkné úlovky ale tento nedostatek dovedou velmi hravě vynahradit.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.