Co mě ještě zaujalo: pár posledních postřehů z For Fishingu 2023

for fishing 2023

Veletrh For Fishing 2023 byl opravdu plný zajímavých expozic, novinek a dalších věcí. Potřeboval bych, aby trval alespoň 2 týdny. Nešlo obejít všechny expozice a všechno si podrobně prohlédnout nebo prohodit pár slov.

Dokonce i nečekaných zvratů a emocionálních výměn názorů. Nakonec to byl takový frmol, že se z toho vzpamatovávám do teď. Byl jsem tam od čtvrtka do soboty a zdaleka jsem nestihl vše, co jsem si přál prohlédnout. 

Odnesl jsem si také několik témat pro další zpracování. Nechám si to na delší články. Nyní jen ve stručnosti, co mě osobně zaujalo. 

Méně obvyklé nástrahy na přívlač

Jednou z věcí, která mě zajímala byla přívlač. Zde jsem šel vyloženě po méně obvyklých produktech. Stánek Westinu jsem tím pádem letos obešel obloukem, ne že bych proti nim něco měl.

Spíš naopak, jejich nástrahám a zajímavostem o této firmě se věnuji v průběhu roku.

Stejně tak jsem letos nenavštívil ani dlouho očekávanou expozici firmy Nástrahy.cz, tam bylo pořád neuvěřitelně narváno. To ostatně chvílemi platilo pro celý For Fishing 2023. Hlavně v sobotu se dokonce chvíli stála fronta před jedním z vchodů do areálu.

Tip: Pokud jste For Fishing vynechali, můžete si pustit záznam téměř 4 hodinového živého vysílání z celé akce:

Zpátky k přívlači. Bylo tady letos několik známých i méně známých značek. Svoji expozici měla například i relativně nová ale hodně rozjetá firma Jigovky.cz, jejichž výrobky s velmi ostrými háčky jsem si za poslední rok silně oblíbil.

Mě zaujali ale dva malovýrobci nástrah. První byla firma Alexandra Filise, zabývající se výrobou nástrah. Přijeli sem až z dalekého Žitomiru.

Tam jsem hned utratil slušný peníz, neboť po východních neokoukaných nástrahách na UL přívlač pošilhávám už delší dobu a nabídka na internetu neposkytuje vždy úplně vše, co člověk může vidět například na zahraničních webech.

plandavky na pstruhy

Jde hlavně o nástrahy na lov pstruhů, pokud se to povede tak bych je naopak rád využil na lov okounů a tloušťů po zahájení na MP. Snad budu mít tu možnost, se s tím na řece někde pořádně vyřádit. 

Pořídil jsem nějaké realistické brouky, malé rotačky ale hlavně plandy všech tvarů a velikostí. Koupil jsem hlavně hranaté plandavky a pak nějaké těžké varianty pro lov na větší dálku, kdyby náhodou to bylo potřeba. 

jigstreamer

Další zastávku jsem učinil kousek vedle u stánku Jigstreamer.cz. V českém prostředí dostatečně známý brand vláčecích nástrah z peří, které ještě pořád nejsou zdaleka tak okoukané jako jiné nástrahy.

Zákazníci tady dostanou vždy i dobré rady, jak a kde nástrahy vodit, což je naprosto super.

Chtěl jsem sice nějaké streamery na pstruhy, které už na stánku neměli. To ale nevadí, dají se samozřejmě pořídit přes jejich e-shop.

Přednášky a doprovodný program

Z přednášek se samozřejmě největší ohlasu dostal spor ohledně projektu Life Predator, který ostře kritizoval Jakub Vágner a reakci na zveřejněný článek nám poslali přímo z BC Akademie Věd ČR.

K tomu se tady nebudu dál vyjadřovat, jelikož se z toho stala v podstatě hlavní událost celého víkendu a věnují se tomu v samostatných příspěvcích. V případě zájmu si přečtěte oba odkazy výše.

Zastínilo to i návštěvu Aliho Hamidiho, což měl být hlavní highlight celého veletrhu. Na Aliho přišlo v obou dnech velké množství lidí a obrovský zájem byl o jeho podpis i přímo na stánku firmy Parys.cz, kde prezentoval výrobky své značky One More Cast.

Fronta byla zhruba na dvacet minut a málem v ní omdlívaly mladé holky, což jsem naposledy viděl ve frontě na koncert Eda Sheerana minulý rok v Dánsku. Kaprařina evidentně na popularitě jen tak neztratí.

Navštívil jsem také přednášku Matěje Houšky, který mimochodem jako jeden z mála sklidil potlesk už při příchodu. Je vidět, že jeho projekt oslovuje velkou část rybářů a přeji mu, aby se mu otevřely další možnosti  prostor v médiích. O Zapomenutých revírech a aktuální knize, kterou sám Matěj napsal se dočtete zde.

Přednášek se letos na For Fishingu nabízelo opravdu hodně s velmi zajímavými tématy, takže jsem bohužel nestihl všechno. Do budoucna bych ocenil například zveřejnění záznamu online.

Jako poslední jsem navštívil přednášku o stavu candátů na Lipně, což je další ožehavě sledované téma. Do diskuze se zapojili také přítomní zástupci Jihočeského územního svazu ČRS, kteří dovedli zodpovídali na dotazy rybářů ohledně vysazování candátů a problémech, kterým populace těchto ryb čelí.

Na Lipně dost možná dojde k nějakým úpravám RŘ, což se ovšem rozhodne až na červnové konferenci. Diskuse probíhala bez jakýchkoliv vyhrocených emocí, což je fajn změna, neboť podobné záležitosti často končí různými konflikty, jako v případě Nechranic.

Na to jakým způsobem se bude rybaření na Lipně od dalšího roku bude vyvíjet a jak to budou rybáři vnímat, si však budeme muset počkat minimálně do června. 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.