Britský rybář vyhlásil bojkot rybářským lístkům, prý jsou řeky v hrozném stavu

rybaření v uk

Nespokojenost se stavem revírů patří k základním konverzačním tématům mezi rybáři.

V Británii ale už toho mají někteří dost. Nedlouhou potom, co jsme vydali článek o rybářských lístcích v této zemi (čistá náhoda), vyhlásil jeden z nejznámějších rybářů na ostrovech bojkot. 

Lístek si prostě nekoupí.

Bojkotovat chce každoroční nakup nového rybářského lístku (rod licence), což je téměř identický analog našeho Státního rybářského lístku, k němuž je nutná také ještě povolenka.

V UK se prodává na nejdelší období 1 roku, většina rybářů tak obnovuje doklady v tuto dobu.

Matt Hayes je známý britský rybářský cestovatel a fotograf, který už má, dle jeho slov, dost špatných britských revírů. Ve svém postu na Facebooku vzbudil značný zájem a rybáři mu přitakávají,

Státní orgány rybářství přiznávají špatný ekologický stav řek, bojovat o nápravu musí však rybáři

Britské úřady disponují řadou studií a dokumentů vypovídající o špatném stavu mnoha říčních toků. zejména co se stran ekologické zátěže týče.

Stát přitom selhává v nápravě a domoci se škody se paradoxně daří právníkům rybářských organizací, které proti největším znečišťovatelům vystupují.

“Myslím, že nemá cenu to kupovat”, přihlásil Hayes na adresu rybářského lístku. Tento dokument vydává britský stát pro lov v Anglii a Walesu.

“Lepší poslat peníze rovnou právníkům”, dodává a zároveň se doptává komentujících na jakékoliv pozitivní přínosy platby za lístek.

Porybného jsem neviděl spoustu let, říká komentující rybář

Pod příspěvkem je téměř tisíc komentářů. Velice zajímavý je například příspěvek rybáře, který si stěžuje na mnohaletou nepřítomnost porybných u vody, což bychom v Británii nepředpokládali.

Nemalá část komentující se úřadů zastává pro časté zarybňování, na což ovšem dopadá protiargument, že na zdravé řece by nebylo nutné ryby tak často doplňovat. Vzhledem k obrovskému přílivu komentářů se ale autor rozhodl všechny požádat o ukončení diskuze.

Jak proběhne jeho sezóna bez lístku a zda ho porybný chytí, to se nejspíše dozvíme až časem.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.