Středočeši vysazovali pstruhy duhové do dvou revírů

duhák z pískovny

Vysazování ryb pokračuje také v lednu. Jde hlavně o lososovité ryby, které putují do soukromých a svazových vod. Pstruhy v tomto týdnu vysadili také středočeští rybáři.

Jedna várka pstruhů duhových putovala do Božkova. Šlo o 200 kilogramů ryb v průměrné hmotnosti 0,35 kilogramu.

Revír Božkov se nachází na okraji obce Mnichovice, jižně od Prahy, nedaleko dálnice D1. Revír Božkov funguje v kombinovaném režimu, kdy v určitém termínu od podzimu do jara je revír veden jako pstruhový.

Rybáři zde mohou rybařit se středočeskou pstruhovou povolenkou, případně pstruhovou CS a celorepublikovou povolenkou. Hostovací povolenky se v SÚS prodávají na 3 nebo 10 dnů, roční územní hostovačka se již neprodává.

K lovu je na vodních plochách v režimu rybníkářství je nutné na webu středočeských rybářů ještě vyplnit formulář a vytisknout si oprávnění k odlovu. Před začátkem lovu je nutné SMSkou zaplatit místenku, jejíž cenu a znění najdete tamtéž.

Pstruzi putovali také do MP pískovny

Dalším revírem, kam byli před víkendem vysazeni pstruzi duhoví je pískovna v Pískové Lhotě. Zde šlo o násadu 400 kg pstruhů se stejnou průměrnou hmotností 0,35 kg na kus.

Písková Lhota v létě

Pískovna je naopak revír mimopstruhový a mohou zde rybařit držitelé MP povolenek. Opět zde platí středočeská územní, celosvazová a celorepubliková MP povolenka.

Oprávnění odlovu si k povolence musíte vyřídit také. I zde se platí SMS místenka, dejte si však pozor na její znění. V lednu a únoru zde platí jiné místenky než po zbytek roku, viz webové stránky SÚS.

Je také nutné upozornit, že v lednu a únoru zde můžete lovit pouze přívlačí cílenou na pstruhy nebo na umělou mušku s klasickým muškařským náčiním (muškařský naviják, šňůra a prut).

Jakékoliv jiné metody lovu nejsou v tomto období na Pískové Lhotě povoleny.

Revír Písková Lhota leží poblíž stejnojmenné obce u Poděbrad (neplést s Pískovou Lhotou u Mladé Boleslavi). Jde o lokalitu, kterou SÚS zakoupil před několika lety a vlastní pískovnu kompletně včetně pozemků, což umožnilo zařídit například parkovací plochy a lepší možnost u vody například bivakovat.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.