Leden nepatří mezi ty nejlepší sumcové měsíce. Na českých svazových revírech je dokonce jeho lov zakázán. Možnosti chytání na jiných vodách se ale nabízí samozřejmě po celý rok.
Přesto zima a sumcařina představují náročnou kombinaci. Naděje na úspěch je ovšem vždy, což dokazuje nedávný úlovek známého rybáře Jakuba Vágnera.
Jeho lednový sumec dokonce měřil více než 250 centimetrů. Prohlédnout si jej můžete v tomto Jakubově příspěvku:
Jak píše sám rybář, lov byl poměrně náročný. Zejména s ohledem na počasí, kdy se střídal déšť a sněžení. K úlovku Jakubovi gratulujeme. Je to navíc určitě skvělá inspirace pro všechny rybáře, kteří plánují například výpravu do zahraničí v tomto období. My ostatní si o takových akcích rádi přečteme.
Jakub Vágner se výzev nebojí, minulou zimu hledal po českých revírech hlavatku
Ačkoliv někteří rybáři nad mediálními hvězdami rybářského světa ohrnují nos s tím, že jim jde jen o lov na jistých místech a snadný úspěch, zrovna Jakubovi Vágnerovi toto vyčítat nelze.
Jakub je srdcař a pouští se i do akcí, které by každý dopředu vzdal.
S obzvláštním zaujetím vzpomínáme na jeho loňské pátrání po hlavatce na českých vodách.
Dlouholetí rybáři vědí, že hlavatka podunajská je sice na naších revírech (s výjimkou povodí řeky Moravy, kde však jiř vyhynula) nepůvodní druh.
Přesto ji ale rybářské organizace na několika místech vysazovali (například Otava a Vltava).
Jakub Vágner strávil v prosinci 2021 několik dnů objížděním potenciálních lokalit s výskytem hlavatky a od úsvitu do soumraku házel přívlačovým prutem.
Podle záběrů se zdá, že navštívil i Metuji, která před zhruba patnácti lety proslula umělým vysazováním hlavatky.
Bohužel, k úlovku nedošlo. Nepočítáme-li například pěkného velkého potočáka, hlavatka ale bohužel nepřišla žádná.
Mimochodem, hlavatku podle svých vlastních zpráv vysazuje a stále každoročně Východočeský územní svaz. O úlovcích ovšem nejsou žádné informace, což je v době chlubení na sociálních sítích pozoruhodné.
Pokud by se někdo ze čtenářů chtěl pochlubit, může využít redakční mail nebo úlovkový formulář.
Čtěte také:
Buďte první kdo přidá komentář