5 důvodů, proč skončit s rybařením aneb prodám kompletní rybářskou výbavu, zn. rychle

prodám kompletní rybářskou výbavu

Rybaření je údajně jedním z nejrozšířenějších koníčků na světě. Stovky milionů lidí po celé planetě chodí na ryby. Tak proč být jako ovce ve stádě? Není lepší dát si inzerát ve stylu “prodám kompletní rybářskou výbavu” a vykašlat se na to?

V dnešním článku se podíváme na pár důvodů, proč s lovem ryb skoncovat. Ano, je to poněkud netradiční ale pokud chceme tematicky pokrýt svět rybaření, musíme se podívat také na důvody proč nerybařit.

Ušetříte hafo peněz za povolenku, rybářské potřeby a další výdaje

Povolenka pořád zdražuje. Když svaz zrovna nenapálí ceny povolenek, tak vymyslí jiný způsob, jak z vás peníze vyrazit.

Například zvýšením cen členských příspěvků, brigád nebo vás třeba donutí koupit si celosvazovku, jako to například udělali od příštího roku na Orlíku.

Podle toho, jakou povolenku si kupujete, můžete ročně ušetřit několik tisícovek. Tím, že přestanete utrácet za rybářské potřeby, ušetříte další tisíce.

V neposlední řadě neprojezdíte tolik peněz autem. Neponičíte si auto na pochybných cestách k vodě a nemusíte se bát, že vám někdo během chytání propíchne gumy, jak je zvykem třeba na pískovnách ve východních Čechách.

Skončí rozčilování s lidmi, kteří vám kazí požitek z výprav na ryby

Rybaření není vždy oázou. Zvlášť na navštěvovaných místech na vás čeká potýkání se s celou řadou rušivých existencí. Některé z nich ani nemusíte potkat osobně.

Jako rybáře vás může rozčílit například člověk, který prosadil cyklostezky kolem všech řek.

Vltava pod Prahou je těžký revír nejen na dravce. Plavaná v zimě. kde hledat candáta

Zákazy vjezdu, rámus od halekajících cyklistů a rozjivení šklebáci na koloběžkách udělali z kdysi klidných říčních břehů naprostý lunapark. Nezachrání to ani pohled na lahodné tvary projíždějících inline bruslařek.

Výčet dalších neblahých individuí může pokračovat například těmi, kdož si oplotil pozemek až k vodě. Mezi kolegy rybáři zas nepotěší setkání s těmi, po jejichž dýchánku na lovných místech zůstává bordel a dalo by se pokračovat dále.

Skončí vám rozčilování nad nepřejícím rybářským řádem a vyhláškami, které omezují všechno, co chcete u vody dělat

bivakování a stanování na Hracholuskách

Štve vás, že nemůžete chytat nonstop na všech svazových revírech? Nebo lov maximálně na dva pruty? Či snad zákaz bivakování? Když skončíte s lovem ryb, tak máte po problému.

Nebude vás trápit ani nemožnost zavážet nástrahy, lov dravců jen polovinu roku a další omezení, které rybáře jen otravují.

Uvolní se vám místo, které doma zabírá rybařina

Kam s pruty? Rybářská výbava naplní s klidem celou garáž nebo sklep.

Speciálně rybáři žijící v malých bytech mají s uschováním rybářských potřeb občas potíže.

Výbavy se za léta rybaření nashromáždí velké množství a pokud máte třeba rybářský člun nebo kajak, nebo jinou hůře skladovatelnou věc, tak může být skladování opravdovým problémem. Sekněte s rybařením a nemáte problém.

Vaše žena se možná zaraduje, že konečně trávíte více času doma

Předchozí tip jistě uspokojí mnohé manželky, těšící se až rybářské vybavení zmizí z domu nadobro.

Koncem rybaření se nejen uvolní skladovací prostor v domě či zmizí třeba také nepopulární skladování rousnic či červi v ledničce, které mnohé ženy přivádí do stavu naprosté nepříčetnosti.

Zároveň se vám uvolní spousta času, jenž můžete pro změnu věnovat například právě manželce potažmo rodině.

Jsou samozřejmě případy, kde naopak je žena ráda, že muž vypadne na ryby. To už musíte zvážit sami. Pokud ženu naopak vůbec nemáte, třeba si ji díky nadbytku času konečně najdete.

Závěrečné shrnutí

Tak co, přesvědčili jsme vás skončit s rybařením? Důvodů, proč pověsit sportovní rybolov na hřebík by se možná našlo ještě víc. Za sebe ale můžu říct, že pruty zatím prodávat nebudu.

27 Comments

 1. Rybáři by měli vytvořit vlastní politickou stranu. Pokud by byl každý rybář jejím členem,byla by to nejsilnější strana v republice. Určovali by pak pravidla hry. Zmizely by pak všechny zákazy pro členy svazu.

 2. V dost věcech souhlasím je pravda že se v posledních 30let k dnešku dost věcí změnilo zeby všechny a jejich dost zákazu nařízení atd pocházeli od EU to asi ne v posledních letech já už chodím na určitě cca 3mista v jednom směru dá se tam zajizdet i autem jenže to není vedená jako cesta nebo cokoliv vedeno jako stezka pro pěší byl to a je ryb revír a teď cestu místa k lovu si udržujeme my rybáři cca od covidu nám tam lezou koupat psy bivakujou dělají si z míst k lovu tábořiště cemp vinucujou si když máte zaparkované auto průjezd přitom rybařit nejdou z vodní plochy si dělají vodní sportovní činnost atd my rybáři v podstatě zato platíme atd a oni ne mam prkhetou EU řidič z povolání vím že v jiných státech je zákon a dost se tvrdé trestá jakmile je to sportovní ryb revír neexistuje spíš zákaz provoz ať jakoukoli jinou činnost v daném místě ve vodě revíru na hladině atd a u nás rybářim cca od 6let i v cz mám už přijetí dost vod nikde jsem se nesetkal kde je ryb revír aby chránil rybáře že si pár metrů od vás může jiný jinéj provozovat jakoukoli činnost ve vodě je už mi 67 jsem v důchodu tak si říkám kam tohle dal povede hlavně odsuzují prodávání povolenek jak lístek na vlak to co já v dnešní době vidím to je neskutečně ohledně porušování zákazu atd od těch to se pozná hned už jen základ neumí to nahodit ani trochu před sebe ale to je zas jiná tak ha s rybaření zatím nekončím

 3. To už je na každém jak k tomu přistupuje, pokud budou mezi rybáři prasata a lemplové kteří to berou jako mám prachy můžu vše tak to bude horší a horší.

 4. To je pravda na rybáře se haze špína za vše můžou ale záchranáři dělají vědci bordel kolem vody to nikoho nezajímá Vltava6.chytani 24hod. jenže se tam nesmí.kvuli.ciklistum je to vše o penězích někdo může přes zákaz dělat co chce druhý ne běžte už všichni s.tema zakazama do prdelko berete.nam jedinou zálibu.ve stáří tak už nás.zacnete střílet jako skodnou

 5. Představte si kdyby si každá obec udělala svá pravidla silničního provozu jako tomu je u rybářů to by byla paráda

 6. Čím víc lidí skončí, hlavně masáků, tím líp. Pak nám bude u nepřelidněných a nevydrancovaných vod mnohem líp. Kdo s těmi důvody ukončení souhlasí, tak neváhejte a pověste to na hřebík.

 7. Pověste ho vejš, ať ….
  Jděte do pr….
  Omezte množství přisvojených jednotlivých druhů ryb za rok a bude po ftákách. A zvyšte kontroly.

 8. Přesně jak již bylo psáno, kdo s tímto článkem souhlasí, tak ať přestane chodit k vodě!
  Čím dřív, tím líp a čím víc takových, tím ještě líp!👍
  Protože rybář, kterého k vodě táhne srdce, tak takový s tímto článkem nemůže absolutně nikdy souhlasit!!!
  Autor promine, ale nikdy by mě nenapadlo, toto brát jako důvody, soráč…🤕
  Neříkám, ryby mám rád a určitě nejsem sám a taky si občas nějakou tu rybku domů vemu, někdy Kapra, někdy Pstruha na gril, ale bohužel masařů co zpět nepustí ani šupinu a hovad, co chodí k vodě dělat akorát bordel, je pořád víc než dost…😔
  Přitom řešení je tak jednoduché….😊
  Více kontrol a hlavně daleko tvrdší tresty! 👍
  No a zákazy typu, zákaz pobytu u vody mimo dobu lovu, zákaz táboření v katastru obce kde se revír nachází atd. atd., které se i mě samozřejmě „nelíbí“, být hold prostě musí!😕
  Protože jinak by RS neměla jak vykázat od vody právě ty hovada, co přijedou k vodě a je to po nich jak na skládce komunálního odpadu!😡
  Kdy pak bohužel náš debilní zákon nařizuje, si před započetím lovu, lovné místo uklidit!😱
  (A tím nemyslím starou petku kterou na břeh přinesla velká voda, či papír který na lovné místo donesl podzimní vítr..😉)
  Takže je pak jasné, proč tam ten bordel v klidu nechávají, páč RS by jim nic moc nemohla a hlavně, ten idiot co by si chtěl po nich sednou na jejich místo, tak ten to přeci musí uklidit, jinak bude potrestán…☺️👍
  Zaplať pánbů, že sou i tací Paní v řadách RS, že ač se mohou ohánět těmito vyhláškami a zákazy, tak nás srdcaře, jestli se tak mohu nazvat, tak nás u vody nechávají 😊 ikdyž vidí, že je nás na břehu velká banda, někdy i 8-10.stojanů na 10m břehu, často od 10.letých dětí po 60.leté kamarády, kteří se za námi přijedou jen tak podívat, popovídat si, popít kávu, nebo i šťopičku dobré domácí pálenky, tak je tam ale vždy čisto, pořádek a hlavně pohoda …😊
  Takže tímto jim vyjadřuji VELKÝ dík Pánové, že nás nechávají čerpat nové síly, už v tak hektické době, relaxovat na břehu krásné přírody a dopřát nám občas i nějaký ten adrenalín, při zdolávání našich úlovků, ikdyž dobře vím, že jednoduché to při výkonu RS určitě nemají…🤕
  Lovu zdar..😉😊

 9. V dnešní době vydrancovaných a všelijak omezených revírů již nelze hovořit o rybaření,ale o pobytu v přírodě.A tu chycenou rybu lze brát jako bonus.Člověk si tam jede odpočinout,udělat si takový duševní zdraví.Stát a společnost by to měla upřednostnit před těžkou komercí a zájmy podnikavců.A vtáhnout do rybaření děti a mladý lidi,potažmo je odtáhnout od displejů a obrazovek od virtuální reality,městských výdobitků do reality života všedního a přírodního.Jo rybaření není pro každého…

 10. Beru rybařinu jako relaxaci abych si odpočinul po práci a přišel trochu na jiný myšlenky a ne abych drancoval vodu no a když občas vytáhnu pěknou rybku, taky dobrý. Myslím že kupovat cajk,krmení a všelijaký srajdy za statisíce je zhovadilost.Z vlastní zkušenosti vím že právě tihle rádoby rybáři si stěžují a přitom z vody vytáhnou vše co se hýbe. Nebýt těchto lidí, nebylo by hromady nařízení a drahých povolenek.

 11. Můj praděd byl mlynář, děd rybář, táta rybář a já? Končím po třiceti letech, protože tolik byrokracie a změn pravidel, je jen pro ty nejzarytější… Obyčejná radost a oddych je pryč.

 12. Je mi 72 roků a kupovat v takové věku státní lístek za 1000kc na 10 let,to může vymyslet jenom debil.Kdyžjsem bYl mladší tak jsem si ho koupil na 5let,později nároky.Rybarim od r.1967, nyní lístek za tyto peníze kupovat nebudu.Koupim si lístek za 5ookc na vesnický rybník a toho kapra si tam také chytnu a příroda je tam také krásná.za těch 2500kc co ušetříme mám na benzín.

 13. Klidně bych zdražil povolenky na 10000kč ročně,ať kdo na to má ať si je zaplatí,hned by se uvolnilo mnoho místa na březích a RS by to měla jednodušší ve všech směrech, nikdo by nechtěl přijít o papíry za desítku, pokuty bych dal tak na 50000kč za porušení řádu a zákona,a nastavil bych je jako trestný čin….To by byl klid u vody a místa…..Dnes má papíry každý kašpar,co si dojde na obec nebo radnici,nezná nic z vyhlášky ani řádu,pak to tak vypadá…..A samozřejmě omezit počet úlovků na rok např.10kaprovitých,5dravých a 15kg ostatních…..Za mě je i to hodně,za 8 let co mám papíry jsem si ponechal akorát nástražky…..Hodně lidí mě tu bude kamenovat přez odpovědi ale je to jen můj názor který nic nezmění…..

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.