4 tipy na výrobky od Feeder Expert v roce 2022

feeder expert wafters
Foto: Feeder expert

Na horách a v podhůří řádí zima. Zatímco v mojí rodné vsi se rozjíždí lyžařský vlek, níže položené oblasti naší země zimním sportů moc nepřejí. Zato ale přejí rybaření. Tekoucí vody jsou volné a led pomalu ustupuje z okrajů některých rybníků v Polabí a dalších oblastech s nižší nadmořskou výškou. Ideálním způsobem lovu je nyní feeder. A jelikož web potřebuje občas trochu financí na provoz, tak využiju náš prostor ke komerčněji laděnému příspěvku, podíváme se na pár novinek od značky Feeder Expert. Následující text obsahuje reklamní prvky a odkazy!

Nepůjde o feederové pruty ale naopak o nástrahy, boostery (různé smrady k zatraktivnění nástrah) a krmení na method feeder.

Mimochodem: trochu odbočím, v rámci ČRS se letos rozjíždí method feeder liga, základní informace o jejím vzniku jsme zveřejnili a budeme v tom pokračovat. Podle zpráv na internetu to vypadá, že startovní pole nově vzniklé soutěže je už plné!

Wafters od Feeder Expert jako skvělá zimní a jarní nástraha

Nástraha zvané wafters se stala oblíbenou mezi lovci na feeder i některými kapraři. Feeder expert nabízí tyto dobroty například ve velikosti 6 a 10 milimetrů. Jde tak o drobná sousta vhodná pro použití s jemnější sestavou a malými háčky, což se v zimě zatraceně hodí.

Všeobecně se dá  o wafters říct, že jde o velmi univerzální záležitost. Chytají se na ni velcí kapří, velcí cejni a nepohrdne jimi ani bílá ryba celkově. Jejich výhoda spočívá v neutrálním vyvážení, díky čemuž se uplatní nad různými typy dna a jsou důvěryhodnější pro opatrné ryby.

V neposlední řadě zlepšují šanci na úspěšný zásek, což je další bod navíc v zimním období, kdy záběry mohou být opatrné (ale nemusí).

Vše zmíněné si můžete prohlédnout na shopu chytapust.cz

Smrad ve spreji – Booster spray pro posílení aromatu nástrah

Boostery a atraktanty jsou nedílnou součástí lovu na feeder. Možná nejvíce se tyto přídavné látky používají právě v Method Feederu, kde často jde o co nejrychlejší přilákání ryb. Balení ve spreji může být velmi praktické, stačí nastříkat na nástrahu, krmítko nebo přímo na směs při míchání.

lov na feeder na jaře

Feeder Expert Shine Dip

Máte-li raději klasické tekuté balení, tak poslouží dip v lahvičce, která usnadňuje dávkování (kápnutí, polití). Funguje podobně jako sprej, akorát bez rozprašovače. Dip je velmi koncentrovaný a smývá se pozvolně.

Feeder Expert má wafters, dip i boostery v nabídce například s těmito příchutěmi:

  • Čoko pomeranč
  • Butyric Ananas
  • Jahoda Pepř
  • Scopex Kukuřice
  • Med Borůvka
  • Švestka Česnek

Jak vidíte, kombinace chutí ve světě rybařiny frčí. Alespoň u výrobců. 

Krmení na method feeder

Většinu času není potřeba používat čistě komerční směsi, které nejsou levné. Na druhou stranu, při velkém rybářském tlaku nebo závod nemusí být dobře vyladěná a aromatická směs na škodu. Feeder Expert nabízí method mix v balení o váze 700 gramů. Můžete ji také použít v kombinaci s vaší domácí směsí a tím snížit náklady.

Příchuť k dispozici je například Čoko Pomeranč nebo na zimu zajímavý Big Fish & Krill.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.