3 tipy na moderní kaprové teleskopické pruty

kaprové teleskopické pruty

Že jsou teleskopy absolutně zastaralé? Do značné míry jistě ano. V dnešním reklamním článku vám ale ukážeme, že se stále prodávají. A není to pouze o laciných kouscích pro nejméně náročné rybáře. Kaprové teleskopické pruty si totiž stále umí najít své kupce, kteří oceňují zejména tu jednu hlavní vlastnost. Která to je? To se dočtete až za chvíli.

Teleskopy se stále vyrábí a mají odbyt. Samozřejmě se jedná například o specializované druhy prutů. Oblibu nikdy neztratily bolognesky, tedy velmi dlouhé pruty na říční plavanou.

V sezoně dravců z každého druhého křoví trčí dlouhé a tvrdé teleskopické pruty, určené pro lov na vyvěšenou s živou nástrahou.

V ostatních rybářských disciplínách vítězí děličky. Například v oboru přívlače už si teleskopický prut téměř nikdo nepořizuje, jelikož nároky na vlastnosti prutu jsou daleko mimo možnosti teleskopických udic.

Jak je to ale s pruty na kapry? Je to dvacet a více let, co byla situace na březích jiná než dnes – prim zde hrály sklolaminátové teleskopy.

Časem se začaly objevovat teleskopy z uhlíkového blanku, k údivu mnohých varující před bouřkami a elektrickým vedením, neboť uhlík patří mezi nekovové materiály s dobrou vodivostí elektřiny.

Poté ale přišla vlna nástupu moderní kaprařiny a děličky najednou začali k vodě nosit všichni. Od puberťáků až po důchodce. Na trhu dělené pruty dominují a jsou k mání s cenami od vyšších stovek až po tisíce za kus.

Teleskopické pruty ale nezmizely. U vody je potkáte ještě dnes, někdo má dokonce ty samé, co před těmi dvaceti lety. Poctivé silné sklolamináty jsou totiž normálním používáním prakticky nezničitelné.

Vyrábí se ovšem teleskopy nové, z kvalitních blanků a s dobrými očky.

Řekněme si ale na rovinu, dokážou svými vlastnostmi teleskopy konkurovat děličkám? Záleží na úhlu pohledu. Nechcete-li ustoupit z požadavků na co nejlepší parametry prutu, tak asi ne.

Pokud ale vám nejde o maximální výkon a rádi uděláte kompromis pro získání určité praktické výhody v podobě teleskopického řešení, tak můžete směle začít tento zdánlivě zastaralý druh prutů zvažovat k pořízení nebo oprášení ze starých zásob.

Moderní uhlíkové teleskopy navíc ani v dnešním světě nemají co ztratit a naopak mohou příjemně překvapit.

Obzvlášť pokud jste v ruce naposledy drželi teleskop dávno tomu nazad a ještě šlo například o zmíněný sklolaminát. Nové pruty mohou být přece jen fajnovější.

Jen upozorňuji, teleskopický prut dnes rozhodně neznamená prut nejlevnější. Cena dobrých modelů z kvalitního grafitu (či uhlíku nebo carbonu – máme tři názvy pro to samé) může být 1500 až 2000 korun za kus. To není zrovna málo. Pro reklamu jsme ale vybrali také dva výhodné sety.

Jaké mají kaprové teleskopické pruty výhody?

Významná výhoda je vlastně jen jedna. Jde samozřejmě o skladnost. V tomto prostě nemůže teleskopům konkurovat nic ani vícedílné dělené pruty.

Kaprový teleskopický prut v často kupované délce 360 cm se složí na transportní rozměr od cca 85 do 105 cm. V závislosti na modelu prutu.

Nezabere místo v autě. Svezete se s nimi snadno veřejnou dopravou nebo na kole. Zkrátka transport je bez potíží ať vás cesta vede, kudy chce. Skladnost doma v bytě také není k zahození.

Je tu vlastně ještě jedna věc: možnost mít navázáno již z domova, čímž ušetříte práci a cenné minuty při krátkých vycházkách.

Giants Fishing Fluent Tele Carp 3,6 m 60-120 g 1+1

Řada kvalitních kaprových teleskopických prutů Giants Fishing Fluent Tele Carp, které jsou vyrobeny z prvotřídního grafitu IM8. Nyní v akci 1+1 ZDARMA! Prut je tmavě zelené barvy s kevlarovým ovinem, který prutu dodává maximální pevnost.

Tento prut je osazen kvalitními SIC očky včetně koncového, které je zesílené. Má ergonomické DPS grafitové sedlo. Prodloužená rukojeť je uzpůsobena k snazšímu nahazování a její rozšířené zakončení vám poskytne pevný úchop.

Giants Fishing Prut Fluent Tele Carp 3,40m 60-120g AKCE 1+1!
Délka3,6 m
Druh rybolovuKaprařina
Hmotnost316 g
Počet dílů7
Transp. délka0,8 m
VýrobceGIANTS FISHING
Zátěž120 g

Pruty jsou k dispozici v našich partnerských e-shopech Párys.cz a Chyťapusť.cz

2x Kaprový teleskopický prut Zfish Combo Kingstone Telecarp 3,6 m 3,5 lb + Pouzdro

Zfish prodává teleskopy, mimo jiné, v akční kombinaci, která zahrnuje 2 teleskopické kaprové pruty typu Kingstone o délce 3,60 metru s testovací křivkou 3,50 lb/80-150g a s vrhací zátěží umožňující rybářům dosahovat větších vzdáleností.

Zfish Combo 2x Prut Kingstone 3,60m 3,5lb + Pouzdro Zdarma!

Tyto teleskopické pruty jsou ideální pro příznivce camo stylu a jsou vyrobeny z kvalitního karbonu IM8. Kingston má dělenou rukojeť z EVA gumy, což zajišťuje příjemný a komfortní úchop při nahazování. Pruty jsou vhodné pro všechny druhy lovu na položenou a na různých typech vod.

K tomu dostanete zdarma také kvalitní dvoukomorové pouzdro na pruty Zfish Rod Holdall 2 Rods. To je vyrobeno z nepromokavého a snadno omyvatelného materiálu a poskytuje bezpečnou přepravu teleskopických prutů s navijáky a dalším příslušenstvím.

Pouzdro má dvě oddělené komory na pruty s navijáky a jednu dlouhou boční, nepromokavou kapsu na podběrák a vidličky.

Pouzdro je vybaveno nastavitelným ramenním popruhem s možností přenášení jak v ruce, tak na zádech,. Kvalitní dvoucestné zipy zajišťují snadné otevírání a zavírání.

Rozměry pouzdra jsou 130 cm délky, hloubka v místě pro naviják činí 20 cm a velikost dlouhé kapsy je 75 x 10 cm.

VýrobceZFISH
Délka3,6 m
Počet dílů6
Počet oček5
Transp. délka1,05 m
Zátěž3,5 lb
Druh rybolovuKaprařina
Typ rukojetiDělená

Tento set je k dispozici v obchodě Párys.cz a také v Chytapust.cz

Teleskopický feeder Delphin Lycan TeleFeeder + 3 špičky 360cm 100g

Existují dokonce teleskopické feedery (hle!) s výměnnými špičkami stejně jako u „klasických“ feederů.

LYCAN Telefeeder je výjimečný teleskopický feederový prut, který kombinuje kompaktní transportní rozměry s výbornými vlastnostmi kvalitního feederového náčiní.

Jeho výjimečnost spočívá zejména v minimalistických rozměrech při přepravě, což ho činí praktickým a pohodlným prutem pro každého rybáře.

Delphin Prut Lycan TeleFeeder + 3 ?pi?ky 390cm 100g

Tento prut má kvalitní blanky, které se skládají do perfektně pracujícího celku s parabolickou akcí po vysunutí.

Celý prut je posílený technologií PowerWrap, což znamená dodatečné vinutí karbonu kolem blanku. Tato technologie zvyšuje pevnost prutu a zároveň zvyšuje odolnost vůči mechanickým poškozením, což prodlužuje jeho životnost.

Navíc vytváří působivý strukturovaný povrch blanku, který dodává prutu unikátní vzhled. Rukojeť z EVA pěny spolu s PowerWrap ovinem poskytuje skvělý, protiskluzový povrch.

Koncovka prutu je designově působivá a díky kónickému rozšíření se při nahazování drží velmi pohodlně v ruce. Prut je osazen pevnými jednostopými očky, které vedou vlasec a přispívají ke snížení celkové hmotnosti prutu.

LYCAN Telefeeder je univerzálním feederovým prutem s často vyhledávanou vrhací zátěží 100 gramů, který potěší nejen transportními rozměry, ale také zajímavým designem a kvalitou.

Specifikace prutu:

  • Počet dílů: 6
  • Vrhací z. – 100 g
  • Průměr blanku nad rukojetí: 15 mm
  • Počet oček (prut + špička): 5 + 5
  • Transportní délka: 88 cm
  • Hmotnost: 180 g
  • Rukojeť: FullShrink
  • Délka rukojeti (od spodní části prutu po střed sedla): 50 cm
  • Špičky: CarbonGlass- U-Light, Light, Medium

Zakoupit můžete například v obchodě Chytapust.cz

Čtěte také:

1 Comment

  1. To je blábol a nesmysl že o omezení a zakázech se uvadi u Poděbrad rozhodli navrhli jen úředníci a pokud ano tak je to jasné udělali si to pro sebe atd

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.