3 krátké tipy pro výběr rybářského křesla

křeslo na ryby

Nadšení rybáři vědí, že pohodlné a kvalitní křeslo je nezbytnou součástí jejich výbavy. Ryba se musí vysedět a to chce trochu komfortu. Správné křeslo na ryby vám umožní strávit dlouhé hodiny u vody s maximálním komfortem. Pokud se chystáte pořídit si nové křeslo na ryby, zde jsou tři tipy, které vám pomohou vybrat to správné:

Při výběru křesla na ryby je důležité zvážit pohodlí a ergonomii. Zkuste si při nákupu v kamenném obchodě sednout na křeslo a zjistit, zda je dostatečně pohodlné a podporuje správnou polohu těla. Mělo by mít dostatečně vysoké opěradlo a dostatečně široké sedátko. Dále je také důležité zkontrolovat, zda má křeslo vhodné polstrování, aby vám poskytlo pohodlí i po dlouhé době.

Čtěte také: Nash Indulgence system: luxusní lehátka nejen pro kapraře

Kvalita a odolnost rybářských křesel

Rybaření je často spojeno s nepříznivými povětrnostními podmínkami a náročným terénem. Proto je důležité vybrat křeslo, které je vyrobeno z kvalitních a odolných materiálů. Zkontrolujte, zda je křeslo vyrobeno z pevného a odolného rámu, který vydrží náročné podmínky. Dále je také dobré zkontrolovat, zda jsou použité materiály odolné vůči vlhkosti a snadno se čistí.

Neméně důležité je také možnost přizpůsobit křeslo použití v šikmém či jinak nerovném terénu na břehu řek a stojatých vod, kde není k dispozici rovná plocha.

Pokud plánujete často cestovat na ryby s nutností pěší docházky od auta k vodě, je důležité zvážit přenosnost a skladování křesla. Existuje mnoho skladných a snadno přenosných křesel na ryby, která se dají snadno složit a přenášet.

Zkontrolujte, zda je křeslo lehké a snadno se přenáší, a zda se dá snadno složit a uložit do vašeho vozidla. Pamatujte ale, že čím bytelnější a odolnější křeslo, tím bývá také těžší. Pokud hledáte komfort odolnost a přesto rozumnou hmotnost, nezbývá často než se poohlédnout po dražších modelech křesel.

Výběr křesla na ryby je samozřejmě velmi individuální a závisí na vašich preferencích a potřebách. Doporučuji si vyzkoušet různé modely a porovnat jejich vlastnosti a cenu. Doufám, že vám tyto tři tipy pomohou při výběru správného křesla na ryby. V placené spolupráci s partnerskými e-shopy vám nabízíme také reklamní přehled nejprodávanějších křesel od jedné značky sídlící na Moravě, znalci jistě tuší:

Mivardi Premium Quattro

Jako jedno z často prodávaných křesel Comfort Quattro disponuje extrémně pevným ocelový rámem s maximální nosností 175 kg, což poskytuje určitou rezervu i pro těžší jedince.

Mivardi k?eslo premium quattro

Rybářské křeslo Premium Quattro dále má pohodlné řešení polohování opěradla. Pouhým nadzdvihnutím područek a sklopením do potřebné pozice nastavíte velice snadno požadovaný sklon opěrátka. Polstrování křesla sestává z odolného a snadno omyvatelného materiálu P-POL 600D. Křeslo má také zámky aretace nohou, které mohou být ovládány jednoduchým stisknutím nebo nášlapem. Samozřejmostí jsou kvalitní výkyvné packy proti zaboření.

Hmotnost 6,3 kg
Rozměr sedací části (šířka x délka) 53 x 45 cm cm cm
Rozměr zádové části (šířka x délka) 53 x 71 cm cm cm
Nosnost až 175 kg

Mivardi rybářské křeslo Comfort Quattro

Komfortní a kvalitní rybářské křeslo s anatomicky tvarovaným opěradlem a extra polstrovaným neoprenovým polštářem. Všechny čtyři nohy jsou teleskopické, vybavené spolehlivou aretací a velkými patkami proti zaboření. Rybářské křeslo je stabilní, překvapivě lehké a pevné (nosnost 160 kg). Rybářské křeslo Comfort Quatro nabízí pohodlný systém naklápění opěradla při nadzdvižení opěrek na ruce.

Mivardi ryb�?sk� k?eslo comfort quattro
Rozměr sedací části 55 x 45 cm
Rozměr zádové části 55 x 71 cm
Rozměr křesla ve sbaleném stavu93 x 65 x 15 cm
Rozsah výšky sedáku od země37 – 56 cm
Hmotnost5,1 kg
Nosnost160 kg

Extra lehké Křeslo Camo Code Arm

Obrovským plusem tohoto křesla je miniaturní kloub umožňující nastavení opěradla do požadované polohy. Pevné opěrky rukou s neoprenovým potahem zvyšují celkovou pevnost křesla a zároveň jsou velmi příjemné. Na křesle jsou použity odolné typy zámků výsuvu nohou i patek proti noření do terénu. Díky nízké hmotnosti a malé přepravní velikosti se jedná o skvělé křeslo pokud řešíte každý gram vybavení. Nosnost tohoto křesla je oproti výše představeným modelům přece jen nižší – 130 kg.

Rozměr sedací části (šířka x délka) 54 x 48 cm

Hmotnost 4,2 kg

Rozměr zádové části 54 x 59 cm

Výška sedáku od země 36 – 47 cm

Transportní rozměr 70 x 60 x 19 cm

Barva- kamufláž digitální camo

Nosnost 130 kg

Prohlédnout a zakoupit tato křesla lze například na Parys.cz a Chytapust.cz V neposlední řadě také na AZfishing.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.