24 hodin na štěrkovně

Píše se půlka listopadu roku 2022. Sedím doma a přemýšlím, co podniknu o víkendu. Koukám na předpověď a vypadá to, že má svítit sluníčko. Pro mě je tedy volba jasná!vyrazím na svou domácí svazovou štěrkovnu.

Při příjezdu k vodě okamžitě zjišťuji, že je 2 metrový podstav vody a to je na téhle dost mělké vodě až kritické! No nezbývá než dát helikoptérovou montáž a hodit, co to dá.

Na jeden prut dávám 16mm pop upku v NHDC sladidlu s příchutí ananas a na druhý prut totožnou nástrahu s příchutí citrus.

Oba pruty nahazuji na hranici 100 metrů, jelikož mě má sestava s kmenovým vlascem o síle 0,35mm dále nepustí. Krmím 24mm boiliem s příchutí strawberry zalité sweet boosterem totožné příchutě. Vše od značky TB BAITS 💥🎣❤️!!!

TB Baits Plovouc� Boilie Pop-Up Citrus - Black pepper + NHDC 65g Pr?m?r: 16mm

Je jedenáct hodin dopoledne a vše je připravené. Jdu si lehnout protože přes týden jsem toho moc nenaspal….však to všichni moc dobře známe:)

V 1 hodinu odpoledne mě budí plynulá jízda na pravý prut. Ryba je za 2 minuty u břehu a nejeví se jako nijak velká. Zdání však klame. U podběráku se objevuje mohutné tělo…velký Amur! Však v zápětí o něj přicházím:(

Je večer cca 8:20 a přichází druhý záběr. Tentokrát je vše ale jinak! Hned potom co jsem vzal prut do ruk je mi jasné že tohle není žádná rybička…oblékám se do prsaček a jdu s podběrákem do vody.

Zdolávání trvá minimálně 30 minut než rybu vůbec dostanu ke břehu..až do poslední chvíle tuším že se jedná o jednoho z mnoha místních 2 metrových sumců ale zdání klame!

kapr

Po dalších 5 minutách konečně zahlédnu obrovské tělo kapra!! Konečně ho mám u podběráku a jsem celý rozklepaný že o něj příjdu. Háček drží silou vůle. Když konečně kapra podebírám a mám ho v bezpečí podběráku zakřičím:,,je to tam, 20+“!!!!

Rybu pokládám do podložky a vážím. Váha po odečtení saku ukazuje jasných 21,60kg a na délku jsem naměřil 104cm!!!!! S rybou dělám pár rychlých fotek a pouštím ji zpět do svého království. Do konce výpravy jsem se už záběru nedočkal…..Moc díky že jsi se dočetl/a až sem. Předem se omlouvám za gramatiku je mi 14 a čeština mě opravdu nebaví:D. Přeji vám nádherné chvíle u vody a úspěšnou sezónu 2023!! PETRŮV ZDAR!!

Autor Michal Kocián, revír: Svazová voda

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.