Za podvod na rybářských závodech dostali 10 dnů vězení

Rybářské olovo
Ilustrační foto: redakce

V minulém roce po rybářských médiích rezonovala zpráva o dvou amerických rybářích. Úspěšní účastníci prestižních (hlavně co se týče výher) rybářských závodů zde totiž podváděli.

Původní zprávu o odhalení podvodu čtěte zde

Nechali se nachytat s úlovkem, který byl doslova prošpikován olovem kvůli vyšší hmotnosti ulovených a ponechaných ryb. Ta je zde totiž kritériem, které se po závodu hodnotí.

Po velmi emocionálním odhalení, kdy malém došlo na lynčování ze strany ostatních závodníků, byli oba aktéři diskvalifikováni.

V dramatickém videu lze spatřit celou situaci, včetně olovem vycpaných candátů severoamerických, na jejichž lov byla celá série závodů zaměřena. Oba rybáři přitom v průběhu všech kol dosahovali výborných umístění.

Vyšetřovatelé poukazují na to, že podváděli nejspíš na pravidelné bázi.

Oba rybářští podvodníci stráví rok a půl pod dohledem probačního úředníka.

Nejprve si ale musí odsedět nepodmíněný trest v délce 10 dní a každý zaplatí pokutu ve výši dva a půl tisíce amerických dolarů.

Vězení a zákaz rybolovu na tři roky

Kromě peněžitého trestu, krátkodobého vězení a pokuty, si oba dlouho nezachytají. Povolení k rybolovu si nemohou pořídit následující tři roky.

To je maximální možný distanc, který může rybář podle tamějších zákonů obdržet. 

Jednomu z obviněných zabaví drahou loď

Celá situace bude nejspíš nejvíce mrzet hlavně jednoho z této dvojice. trest mu stát také zkonfiskuje jeho rybářskou závodní loď v hodnotě 130 tisíc dolarů, což činí něco mezi dvou a půl až třemi miliony korun.

V amerických rybářských závodech jde často o velmi pěkné částky, což se může stát motivací pro nečestné jednání. V tomto konkrétním případě měli oba rybáři slušně našlápnuto na vítězství, které by jim přineslo necelých 30 tisíc dolarů.

K odhalení došlo zejména díky bystrému oku místních rybářů a rozhodčích, kterým již byla divná průměrná hmotnost úlovku dvojice.

Vzhledem k svojí délce byly totiž jejich ryby podezřele těžší než je v místě obvyklé.

Při kontrole pak došlo k odhalení, které je možné spatřit také na videu.

Místní úřady se k této věci postavili jako k jakémukoliv jinému podvodnému jednání a dotyční mají v podstatě štěstí, že trest bude hlavně finanční. Hrozilo jim totiž, že ve vězení stráví o mnoho delší dobu.

video z odhalení podvodu (YouTube):

Jako polehčující okolnost ale posloužilo jejich přiznání. U soudu totiž nijak nezapírali.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.