World Carp Classic 2023: ve Francii probíhá 25. ročník legendárního kaprového závodu

World Carp Classic 2023
Foto:WCC

Na francouzském jezeře Madine před dvěma dny odstartoval již 25. ročník legendárního WCC (World Carp Classic 2023). Tento kaprařský závod se poprvé konal již roku 1998 a letos se jej účastní přes 300 lidí, přičemž samozřejmě nechybí ani rybáři z Česka a samozřejmě také Slovenska.

V minulosti závod tak trochu cestoval po Evropě a určité ročníky se konaly na různých revírech. Jistě vzpomínáte na ročník 2016, který se konal u nás na našem nejlepším kaprovém revíru, kterým je bezesporu Novomlýnská nádrž. V posledních letech se zde konává například jiný kaprový závod – Stairs2Hell.

Tenkrát na WCC pod Pálavou panovalo podobné zářijové vedro jako nyní, které nemilosrdně pražilo na závodníky „ubytované“ ve svých bivacích na typickém šutrovitobetonovém břehu Novomlýnské nádrže, jenž pro mnohé zahraniční účastníky byl opravdovou exotikou a neskrývaným zdrojem utrpení.

Přicházející podzim ale tenkrát rybám přece jen přál. První místo bral tým K. Nikla s průměrnou hmotností tří největších ryb 19, 5 kilogramu. V top 10 tenkrát defilovalo několik dalších domácích týmů.

World Carp Classic 2023 opět ve slunné Francii

Celkový počet účastníků letošního jubilejního ročníku na jezeře Madine je 309 rybářů z 27 zemí světa, kteří se musí vejít na 106 míst. Jde o velkou akci s náročnou logistikou pro všechny účastníky a organizátory, což dokládá například fakt, že přesun na některé místa v koloně závodníků trval přes dvě hodiny.

Náročné je také počasí, které opět nemíní brát v potaz přicházející podzim. Ve slunné Francii panují podobná vedra jako nyní v téměř celé Evropě, přes den slunce rozpalovalo vzduch nad třicet stupňů a pouze k ránu se teplota dostávala lehce pod příjemných dvacet stupňů. Přesto se v tomto vedru daří lovit pěkné ryby.

K dnešnímu ránu se, dle výsledků, evidují dvě ryby nad 25 kilo. Pěkný je například 28 kilový lysec anglického týmu A2 Baits.

Online výsledky World Carp Classic

Situace na závodech se mění každým okamžikem, jak je vždy zvykem. Jako na každých podobných velkých závodech, i na World Carp Classic 2023 můžete sledovat výsledkovku online.

Jaké sledovat další zdroje?

Sledovat můžete například oficiální stránky WCC na Facebooku a hlavně profily konkrétních závodníků, kde jsou asi nejaktuálnější informace.

Z českých účastníků opět zásobuje veřejnost zajímavým obsahem firma Nikl, která dodává na svůj YT kanál videa ze všech akcí, kterých se účastní.

WCC není výjimkou a zatím je venku jedno video dokumentující začátek akce a další video již s prvními úlovky:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.