Výprava za tloušti a boleny během červnových dešťů

jelec tloušť na wobler

O tom, že rybaření je činnost plná překvapení není pochyb. Stejně tak to bylo i zde. Petr Miler z Prahy nám poslal malý reportík o rybaření na zvedlé Berounce

Zdravím všechny. Naše vycházka za rybami nezačala úplně dobře. Ráno jsme vstali nepříjemně brzo, to by se ještě dalo přežít. Překvapení ale nastalo hned po vystoupení z auta. V celý republice zuří povodně a i Berounka byla zvednutá a kalná. To nás celkem překvapilo protože cestou z Prahy vypadala Vltava v centru celkem poklidně.

Vyměkli jsme hned a strastiplnou cestou po blbé cestě přejeli jinam na klidnější úsek. Na původním fleku to spíš bylo na světák v divoké vodě než rybaření.

Celkem se mi hodilo, že v autě vozím i krátký proutek v podobě laciného Zephyra v délce 180 centimetrů. Toho jsem koupil na první blbnutí z Belly boatu předloni, než jsem přišel na to, že tam zvládnu i 240tku prut bez zaváhání. Na ty křoviska tady podél břehu je kraťas ideální protože otloukat lepší prut o větve nechci.

V kalné vodě to bere

Příjemné překvapení ale velká voda přinesla. Ryby braly. Většinou za kameny nebo okolo trávy ve vodě. Házet doprostřed řeky nemělo žádný smysl, tam se daly chytit maximálně tak plovoucí klacky nebo drny.

Nasadili jsme osvědčené nástrahy a šlo to jak po másle, hlavně jelci vypadali, že zrovna začínají žrát.

Jeden záběr se mi zaryl do paměti. Za jedním šutrem se mi ohnal po hornetu. Ten musel mít aspoň půl metru. Akorát v té vodě nejspíš špatně viděl protože to netrefil a já v záchvatu zuřivosti skoro přerazil prut o koleno.

Jedna pěkná ryba se mi ovšem povedla. Když jsem asi popáté pověsil rotačku na větev a setřepal dolů, tak po ní okamžitě skočil další tloušť.

Těch menších jsme chytli víc a ve třech lidech udělat na rozvodněné řece odhadem třicet ryb není vůbec žádná ostuda. Kamarádovi se dokonce spletl i bolínek a menší štička.

Takhle jsme na řece řádili asi tři hodiny aniž bychom ušli víc jak padesát metrů. Krytí větvemi na břehu evidentně dělalo dobře nejen rybám ale i nám. Celý den totiž lilo jak z konve a podle zpráv z internetu to v některých částech republiky vypadá jako apokalypsa. Nakonec jsme rádi, že jsme i přes déšť vyjeli. Bůhví jak to bude vypadat až to všechno steče z hor k nám do nížiny.

Petr Miler

Přečtěte si také: Přívlač v kalné vodě

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.