V Ostravě myslivec zastřelil rybáře. Myslel, že míří na divočáka

Foto: PČR
Foto: PČR

K tragické události došlo v nočních hodinách poblíž slepého ramena řeky Odry. Do této příměstské lokality vyrazili dva myslivci na lov kanců. Během lovu došlo k postřelení muže, který zde chytal ryby.

Zraněnému byla poskytnuta první pomoc a následně byl převezen do nemocnice. Zde bohužel svým zraněním podlehl.

Událost vyšetřuje Policie České Republiky, která na místě zadržela dvě osoby. Jeden ze zadržených byl po výslechu propuštěn.

Kriminalisté v souvislosti s případem zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti a dále prověřují všechny další okolnosti.

Naše zdroje v mysliveckém prostředí k tomu dodávají, že podobné případy se nestávají příliš často, přesto bohužel k podobným incidentům dochází.

A to i přesto, že nemálo myslivců již bývá vybaveno prostředky pro noční vidění, které podobným tragickým omylům mohou předcházet. Na vině může údajně být například ledabylost, kdy lovec zmáčkne spoušť i když nemá jistotu, na co vlastně střílí.

Nejvíce zranění bývá přímo mezi myslivci na hromadných honech.

Historicky jsou ale známy i případy zastřelení trampů spících na poli, které se lovec údajně spletl se zvěří.

1 Comment

  1. Tragedie. A veliky prusvih. My rybari, kdyz chytnem, muzem pustit. Myslivec, kdyz streli, vratit to nejde. Ale davat vetsi pozor, to teda mel. Zbytecna smrt. I kdyz, nejsem cynik, smrt na rybach, zavidim…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.