Středočeší si připlatí za povolenku, bude ale více ryb

Středočeský revír Labe. Středočeši si připlatí za povolenku.
Ilustrační foto: redakce

V pražských Lahovicích zasedal výbor Středočeského územního svazu ČRS. Na pořadu jednání byla řada bodů, z nichž nejdůležitější zřejmě je úprava cen povolenek v následujících letech.

Díky mandátu od územní konference, které se účastní MO spadající do tohoto územního svazu, má výbor pravomoc měnit ceny povolenek na další období. Na rok 2023 proto přistoupil ke zvýšení ceny povolenky o 100 Kč. 

Kalkulace ceny povolenek na rok 2024 se pak nejspíš stane důležitým tématem již tento podzim. Vzhledem ke všeobecnému zdražování bych si tipnul, že nejen středočeší si připlatí za povolenku v dalších letech.

Další územní konference SÚS se plánuje již na září letošního roku.

Na pořadu jednání byl i palčivý problém některých MO, které mají ekonomické potíže a jejich členové tak měli komplikovaný přístup k letošním územním povolenkám. Při této příležitosti ale mohl výbor konstatovat, že MO Smečno již vypořádala veškeré své závazky.

Povolenky a členské známky se pro členy této organizace uvolní k prodeji, což jejich členové jistě ocení neboť rybářská sezóna již pomalu a jistě začíná.

Více parem pro středočeské revíry

Dalším důležitým bodem se stalo vícezarybnění parmy, která z našich vod v posledních letech značně mizí. Středočeský územní svaz se rozhodl využít neodolatelnou nabídku, kdy má možnost získat násadu parmy ve velikosti 15 cm.

Parma se vysadí na všechny revíry, které mají tento druh uvedený v zarybňovacím plánu. Celkově půjde o 500 ks na každý revír, přičemž náklady na zarybnění zaplatí přímo územní svaz a MO nebudou muset utratit ani korunu.

Bouřlivá diskuze na téma informačního systému

Další bod jednání výboru údajně provázely emoce. Je poněkud vtipné, že v době chytrých technologií je ČRS stále organizací, v níž je informační systém předmětem stejně vášnivých diskusí a hádek mezi odpůrci a příznivci jako bylo například v devatenáctém století jízdní kolo nebo parní lokomotiva.

S pokrokem se to určitě nesmí přehánět. Problém ČRS spočívá však v tom, že každý subjekt má právo do jakékoliv novinky hodit vidle a dohodnout se byť jen na úrovni ÚS může být neřešitelný problém. O celosvazové úrovni nemluvě.

Co ještě výbor řešil:

  • Daňové přiznání za uplynulý rok (připraveno k odeslání)
  • Nábor dětí v rámci kampaně „Ve vodě nežijí jen vodníci“, zavedení odznaků odbornosti pro děti atd.

  • Kompenzace za odstřel kormorána na Pískové Lhotě
  • Parkoviště na Strženém, úpravy břehů a odbahnění na Božkově

Řadoví členové jstě se zájmem bedlivě sledují průběh jarního vysazování do revírů. Během jara do revírů přibylo mnoho kaprů, štik, mník ve formě váčkového plůdku a také podoustve.

Před začátkem pstruhové sezony ještě dojde k distribuci pstruha obecného jehož množství ale závisí na dostupnosti ryby na trhu.

Speciální pozornost ohledně pstruhů získává MO Mělník, která pořádá muškařské Mistrovství republiky v jezerním lovu. O územního svazu obdrží půl tuny pstruha duhového a propagační předměty pro závodníky.

Více informací v oficiální zprávě ČRS SÚS

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.