Sto tisíc odměna tomu, kdo přivede viníka otravy na Bečvě

bečva

Jako na divokém západě se rozhodli dva čeští politici řešit problém s vyšetřováním otravy na Bečvě.

Odměnu sto tisíc korun tomu, kdo dodá informace vedoucí k odhalení pachatele podzimního úniku kyanidu do řeky Bečvy ve Valmezu, nabídli dnes statutární náměstkyně hejtmana ve Zlínském kraji Hana Ančincová (Piráti) a poslanec Petr Gazdík (STAN). Peníze hodlají politici věnovat ze svých odměn.

Výzva

Chtěla bych vyzvat případného svědka (whistleblowera), který má informace o původci tohoto neštěstí, aby se nebál kontaktovat policejní orgán, případně nás osobně nebo na e-mail becvuresimeted@gmail.com,“ uvedla náměstkyně hejtmana Hana Ančincová.

Podle Petra Gazdíka trvá vyšetřování ekologické havárie neúměrně dlouho.

„Kolem případu se objevuje celá řada pochybností a nejasných záhad, které ministr životního prostředí odmítá řešiti. To v nás vzbuzuje oprávněné pocity, že se vše snaží ututlat,“ uvedl poslanec, podle kterého jsou problémy lidí i krajiny na Zlínsku úředníkům v Praze úplně šumák.

„Proto musíme my politici z kraje začít konečně něco dělat a pomoci najít Policii České republiky viníka, který za katastrofu na Bečvě může. Kdybychom od toho dali ruce pryč, může se to zopakovat i v budoucnu a my si naši přírodu zlikvidovat nenecháme,“ řekl Petr Gazdík.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.